Pogledaj jedan post
Old 12.07.2004., 19:53   #12
Kako to da ti je mjeren tlak?To naime, kod nas inače nije običaj, a trebalo bi biti!
Vilko ti je točno napisao vrijednosti,koje se smatraju normalne.
Ne znam hoće li ti tko rastumačiti one kratice, ali možda ima veze s ovim: ja imam glaukom (povišeni očni tlak) ali tzv. otvorenog kuta (angulo aperto).To je kao bolje, jer (valjda) tekućina ipak lakše prolazi i evo ja već nekih 15 godina održavam na normalnoj razini(od 17 do20) samo s najslabijim kapima (Timalen 0,25% ujutro i navečer).A onaj(navodno) zatvorenog kuta je nešto kompliciraniji, stvaraju se nekakve priraslice, što li, koje sprječavaju protok tekućine i tlak raste.Pa je potrebno i pribjeći neki puta i operaciji.
Ovo sve što sam napisala(razlika između te dvije vrste) uzmi s veeelikom rezervom jer ja to onako laički, koliko se sjećam što mi je okulista objasnio prije puno godina kad sam bila na toj pretrazi, na koju su tebe uputili.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom