Pogledaj jedan post
Old 21.01.2003., 20:36   #46
Talking Misli globalno, tipkaj lokalno...

Quote:
krshcanin
A da se Hrvatska stotinama godina branila od Turske i islamske agresije to je valjda poznato svima. Šta je po tebi trebala napraviti, da puste da ih pobiju, protjeraju ili da se svi poturče?
Turci su naravno agresori. Ja ih tako doživljavam. I Hrvatska se naravno trebala braniti od njih.
No, krshcanine, hajdemo sada da se vratimo u prošlost, pa da napravimo jednu komisiju internacionalnu koja će tražiti reparacije širom svijeta.
Bošnjaci za protjerivanja iz Like, Korduna, Banije???
Hrvati za spaljene franjevačke samostane, ubijene Hrvate – od Turaka.
Danci, Holanđani itd. – što su ih nekada okupirali Germani.
Finci zato što su ih nekada okupirali Rusi.
Germani zato što Danska pripada njima.
Blablabla.
Jesu li iz Like protjerani baš Bošnjaci stopostotno, ili su to bili više Turci???
Mislim da je nebitno. Živimo ovdje i sada.
Idemo na stvari koje mi znamo, koje zna naša sadašnja povijest.
Znamo ko je bio Hitler – čovjek koji je okupirao dobar dio svijeta.
Znamo da su ekstremni dijelovi srpskog naroda, počeli s prenošenjem mošti / moći sv. Save, uklopljenim u priču o ponovo reinkarniranim Turcima.
Istu reinkarnaciju Turci će doživjeti malo kasnije kroz priču Tuđmana i sastanke u Karađorđevu o podjeli BiH.
No, činjenice isto govore da se u BiH, ne govori turski jezik.
Da ljudi genetski potpuno imaju drugi kôd od Turaka – Turci su mnogo crnji.
Da kulturološki i historijski, postoji potpuno druga podloga nego u Turskoj.
Da Turska pravi avione F15 za Amere, a Bosanci ne.
Vidiš, sve to stoji.
Kao što stoji da u Sarajevu, Tuzli, Bugojnu, Zenici, i svim većim i manjim gradovima u BiH u kojima su većina Bošnjaci stoje netaknute katoličke crkve (uz također netaknute pravoslavne crkve).
Prođi prostorima sa hrv. i srp. većinom - džamijâ skoro da nema. Kao što skoro da nema ni pripadnika drugih nacija.
O konc-logorima za Bošnjake neću ni da govorim – u svakoj zemlji EU-a ili svijeta, raspitaj se kod obavještajnih izvora – dobit ćeš približno iste podatke.
Ali, kad već govorimo o vjerskim objektima – onda ćemo primarno govoriti o njima.
Dolazimo do činjenice da su svi narodi isti – no vrhuške političke nisu.
Ako ja lažem za ove podatke – imaš putovnicu, bujrum, ako pronađeš suprotne podatke, ja ću ti se na ovom Forumu lično ispričati.

Zadnje uređivanje Dream : 21.01.2003. at 23:24.
 
Odgovori s citatom