Pogledaj jedan post
Old 01.09.2008., 16:06   #5
Problem vidim u tome sto su letve utiplane u zid pa se preko njih vibracije prenose na knauf ploce koje emitiraju zvuk...
Nepozeljna je kruta fizicka veza sa zidom...
Znaci stafle ili nosaci knaufa samo u strop i pod, izmedju 10-tak cm kamene (teske) vune (cim teza tim bolja pozeljno fiksirana samo na knauf ako ide)...
Samo tesko je ocekivati cuda kad se vibracije prenose preko poda i stropa takodjer...
Probaj stetoskopom poslusati (moze i obican sarafciger ostri dio na povrsinu a tupi na uho) pa na svaku od povrsina (zid strop pod) i poslusati koliko se dobro cuje buka iz susjednog stana pa se posvetiti najglasnijem izvoru i njegovoj izolaciji...
Problem su i najmanje rupice takodjer...
Mozda jos i stafle montirati preko elasticne veze (nekakva guma) na pod i strop ali kazem ostaje prenos i emitiranje zvuka preko deke i poda a to zahtjeva zesce zahvate (plivajuci pod dolje i viseci strop gore sve na elasticnim vezama)...
Jos kad bi susjed napravio isto bilo bi puno bolje, samo onda mozete i srusiti zid...
U mojoj zgradi je izmedju stanova knauf pregrada, ne znam kako su je tocno napravili ali susjede apsolutno ne cujem niti oni mene stvar radi fenomenalno...
Dok u istom stanu su pregradni zidovi medju sobama radjeni klasicno obije ploce na nosac i u pod i strop izmedju vuna, to je katastrofa...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom