Pogledaj jedan post
Old 08.07.2007., 16:06   #2
To je,mislim,elekciona astrologija.Ja sam se time malo opterećivala mada sam čula mišljenja par astrologa da to nije važno.
Al evo par stvari koje sam pročitala.
-Ako se radi o objavi nečega,kratkim putovanjima,pa čak i kupovinom telefona,kompjutera treba izbjeći da na taj dan Merkur bude retrogradan.Kada je retrogradan,a to je 20% vremena, to je kritično vrijeme za komunikacije:informacije mogu biti pogrešno shvaćene ,zbunjujuće ili ne stignu na konačnu destinaciju.
Retrogradni Merkur je povoljan za provjeravanje i pregledavanje a ne za započinjanje nečeg novog.

-Pun mjesec može biti povoljan za postizanje sporazuma i pravljenje kompromisa.
Mlad mjesec je za nove početke-to je vrijeme uspostavljanja odnosa
A sve što počne u doba opadajućeg mjeseca može biti nestabilno.

-Treba izbjeći Spaljen Mjesec tj Mjesec na udaljenosti manjoj od 7,5 stepeni od Sunca Savjetuje se da minimalna udaljenost bude 12 stepeni.Ako baš morate imati Mjesec u blizini Sunca onda je separaciona konjunkcija bolja od aplikacione.

-Mesec ne treba da bude na stepenu svog pada tj 3 stepena škorpije

-Mesec ne treba da bude u opoziciji sa Suncem

-Konjunkcije,kvadrate i opozicije između Mjeseca,Saturna ili Marsa treba izbjegavati.Izuzetak je kad su Saturn ili Mars vladari poduhvata o kome je riječ.

-Mjesec ne treba da bude na udaljenosti manjoj od 12 stepeni od bilo kog mjesečevog čvora.

-Mjesec treba biti što je moguće snažnijiAspekti sa Venerom i Jupiterom snaže.Mada se smatra da Mjesec ne treba da bude na Ascedentu,dobro je ako je u aspektu s njim.

-Ako je moguće,Mjesec treba postaviti u kuću koja vlada poduhvatom.

-Ako je potrebna brzina,najbolje je postaviti Veneru ili Jupitera na AScedent ili MC
sagan is offline  
Odgovori s citatom