Pogledaj jedan post
Old 20.11.2008., 11:23   #1236
pozdrav svima

prošlo je skoro 8 mjeseci od moje operacije. Jučer sam bio na kontrolnom pregledu, sve mi je u redu, pa da ažuriram svoje stanje: da ponovim, operiran sam Lasikom u Svjetlosti kod dr. Gabrića. Moja dioptrija je bila -7 na oba oka uz astigmatizam cca -1,5. Operirao sam oba oka istovremeno, operacija je prošla bez problema, ništa ne boli i brzo je gotovo.
Prije same operacije mjesec dana nisam nosio leće (iako se ne mora toliko dugo). Nakon operacije, jedno vrijeme i u stanu sam nosio sunčane naočale (radi mehaničkih ozljeda i da me djeca ne piknu s nekom igračkom i sl) a kamoli vani! Strogo sam se pridržavao uputa o kapanju. Još uvijek (premda nije neophodno) svako jutro ukapavam Systane umjetne suze.
Od operacije do danas nisam imao baš nikakvih posljedica!
Neusporedivo lakše i bolje živim bez leća (sloboda!) a vidim bolje nego s lećama! Noćni vid i noćna vožnja mi je bolja, čitam i one redove koje prije nisam mogao, nemam suhe ni crvene oči. Jedino što u lijevom oku (u samom kutu) ponekad imam floatere, ali to sam imao i prije operacije jer je to karakteristika kratkovidnosti, samo nisam znao što je to (mislio sam nekakvi odbljesci svjetlosti i sl.). Tek nakon čitanja ovog foruma ustvari sam skužio da su to floateri.
Dakle, zaključak, osobno, jako sam zadovoljan sam svojim stanjem!

Ali, to ne znači da treba grlom u jagode. Ono što piše Tommy i Jolac svakako treba pročitati i dobro razmisliti. Ulog je prevelik.

Po mom mišljenju, za dobar ishod operacije bitni su sljedeći faktori:
1. kvaliteta opreme koju klinika ima (mislim da je tu Svjetlost br. 1 u Hr)
2. kvaliteta liječnika koji operira (upravlja strojem), koliko je stručan
3. biološki materijal pacijenta (jako bitno; kolika je debljina rožnice, razmak zjenica, veličina dioptrije-dubina korekcije i sl) jer, bez obzira na prva dva preduvjeta, ako ste "granični" slučaj po svom prirodnom biološkom materijalu očiju, nakon operacije možete imati komplikacije.
4. pridržavanje predoperativnih i postoperativnih uputa (moj prijedlog: pušite i na hladno!)

Ono što prigovaram Svjetlosti je i dalje kaotično stanje u njihovim čekaonicama i sređivanje pacijenata "po serijskoj traci". Dr. Gabrića sam vidio ukupno 5min, dok me je operirao. Svjetlost se uskoro seli u novu zgradu u Heinzelovu - možda se poprave po tom pitanju. Navodno je u Visumedu individualniji i bolji pristup, ali imaju lošiju opremu. Za mene koji sam imao tako duboku korekciju - presudni nedostatak.

Dakle, sretno svima, dobro stavite sve na vagu, upoznajte se sa svojim stanjem i provjerite jeste li pogodan kandidat za lasersku operaciju. Po mogućnosti, da dodatno smanjite rizik, operirajte jedno po jedno oko (ja to nisam napravio) jer ćete tako dodatno umanjiti eventualne posljedice komplikacija.
hawk eye is offline  
Odgovori s citatom