Pogledaj jedan post
Old 12.10.2007., 01:29   #16
Prvo, bas mi je drago da je netko zaista napisao post na temu, sire tematike od "wau". Feedback je odlican.

Pa da krenem redom.

Naime, ovo sto cu sada napisati vrijedi inace za sve planete, njihove polozaje i njihovu medjusobnu aspektaciju.

O cemu se radi: Ja ovdje iznosim neke temeljne principe odredjenog polozaja Mjeseca u natalu. Oni se uvijek barem malo modificiraju, nadopunjuju itd. ovisno o drugim faktorima u natalnoj karti, ali su isto tako uvijek polazna tocka. Buduci je ovo topic o Mjesecu, pisem iskljucivo ono usko vezano uz isti. Za potpuno tumacenje odredjenog polozaja Mjeseca, potrebno je pogledati cijelu kartu, sve ostale pojedinosti vezane uz taj Mjesec, zatim jos ukljuciti intuiciju i maleni, ali neizostavni faktor "iznenadjenja".

Sto to znaci: Recimo netko ima Mjesec u Jarcu. No taj Mjesec je u uzoj konjunkciji s Neptunom. Taj Neptun nikako nije zanemariv, isto kao sto niti striktno objasnjenje Mjeseca u Jarcu ne mora vrijediti za tu individuu. Ono sto pise za Mjesec u Jarcu samo je POLAZNA TOCKA (srz) od koje krece tumacenje.

Tako niti Mjesec u Lavu nikada nije samo to - Mjesec u Lavu, vec je on nezanemarivo povezan s nekim drugim faktorima koji ga upotpunjuju i cine "nasim" Mjesecom.

To isto vrijedi, naravno, za bilo koju planetu u natalnoj karti (pa i samu natalnu kartu na kraju krajeva ), bilo koji aspekt i sl. jer nista se ne moze strogo definirati, posebno ne na temelju jedne izdvojene informacije. Stoga je bas dobro da si napisala kako u temelju stoji ono sto definira Mjesec u Lavu ali da "u praksi" nije nuzno uvijek tako. No, to je svakako stvar daljnjeg tumacenja, a svrha mojih postova ovdje jest postaviti te neke, kao sto rekoh, temelje od kojih bi sve trebalo krenuti.

Ukoliko bi se cijela karta sastojala SAMO od Mjeseca, mozda bi jedino tada vrijedilo striktno ono sto ga karakterizira, ali buduci nam je svima jasno da nije tako, trebalo bi nam isto tako biti jasno da prica ne zavrsava ovom jednodimenzionalnom odrednicom i da se iza naseg Mjeseca ipak krije nesto puno vise (da ne kazem kompliciranije ).

(Primjer smijesnog, besramno iskrivljenog i tako plitkog tumacenja su npr. ove teme i upisi o pojedinim znakovima Zodijaka, odnosno poistovjecivanja i apsolutnog odredjenja prema polozajima Sunca u odredjenom znaku. )


Sto se tice muskarcevog Mjeseca - da, kazu da Mjesec predstavlja tip zene kojoj je on sam nesvjesno, instinktivno privucen, onu koja uistinu moze zadovoljiti njegove unutarnje emotivne i slicne potrebe.
Iako, ja ovdje ne bih stavila tocku.

Mjesec zapravo predstavlja nasu unutarnju stranu, a sve sto on nosi sa sobom (taj Mjesec) moze nam pokazati kako ce ona (nasa unutarnja strana) biti ispunjena i zadovoljena, bili mi musko ili zensko.

Nema previse razlike u Mjesecu muskarca i zene, na ovom nekom opcem nivou, niti je tesko usmjeriti definiciju na suprotni spol. Svi mi imamo i Sunce i Mjesec i svima nam oni predstavljaju (gotovo) isto. I svaki muskarac tezi nekoj emotivnoj stabilnosti, uzajamnoj brizi i njeznosti. No, kako se dade primijetiti, pretezno pisem za zenski rod, sto ne smatram nekom diskriminacijom ili odjeljivanjem bilo koje vrste, vise je stvar nekih drustveno uvjetovanih uloga. A ima nesto i u prirodi musko-zenskih odnosa.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom