Pogledaj jedan post
Old 02.10.2009., 23:55   #238
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Samo da napomenem kako je zanimljivo da je ovo došlo na temu ovako terminski - naime, 29. rujna je Dan policije.

Evo jedan sajt na kojem malo šire opisan posao i osobine koje su poželjne u profesiji zaštitara.

Zaštitar je prije svega čuvar (Saturn) jer je njegova dužnost da očuva i osigura osobe ili imovinu od napada, krađe, ranjavanja, otmice (Marsa)... Zaštitar mora biti vrlo oprezan i pribran, pažljivo motriti i imati vrlo hladnu glavu da bi mogao djelovati i pravovremeno i ispravno. To je miks odgovornosti, strpljivosti i predostrožnosti (Saturn), potencijalne snage i fizičke spreme (Sunce/Mars).

Mislim da kod zaštitara Mars mora imati onu nijansu "hladniji" nego npr. onaj u vojsci ili policiji.

Ako misliš na teritorij koji vojska štiti onda jest. Jer ta unutarnja želja i prirodan poriv da se zaštiti vlastiti teritorij je vezana uz jak i istaknut Mjesec. Tj. on vojnik (Mars) mora negdje u sebi taj teritorij osjećati kao svoje da bi mogao štititi (Mjesec) i braniti (Mars) od nekog tamo "agresora" (Mars).
a bio je i Ma120Ur, pa je sve što se tiče Marsove simbolike dobro astrološki istražiti (Ur).
Lijepo je ovo objašnjeno za zaštitare. Čitala sam onaj članak gore šta sam linkala. Sve se vrti oko sigurnosti. Kod vojske je to vanjska sigurnost, dok kod policije unutrašnja. I meni se sve više nameće Mjesec. Iako razmišljam o razlici između riječi security i safety. Jel to Mjesec ili je to Mars?
Drugo što sam pročitala tiče se školovanja. Kod vojske imaš 'security/strategic' studije, a kod policije kriminološke/pravne.
S obzirom da je Mars u pitanju kod obje profesije, razlika bi onda bila u studijima, kod vojske 'security/strategic' bi se odnosilo na - Saturn/Pluton? A kod policije kriminološke/pravne studije - Jupiter/Pluton.
Mislim da je tu Pluton dosta zanemaren. Jer na početku onog članka govori se o odnosu vojska/rat, naspram policija/kriminal. I rat i kriminal su predstavljeni Plutonom.
Kad govorimo o sigurnosti, jel to Mjesec?
Generalno, imaš državu Sunce i pitanje njene sigurnosti Mjesec, koja može bit vanjska i unutrašnja.....Marsa koji je tu da sprovodi tu sigurnost u borbi protiv Plutona, koji je završio Jupiterske ili Saturnovske studije....
Sam ga zakomplicirala...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom