Tema: Med i cimet
Pogledaj jedan post
Old 04.06.2008., 00:56   #10
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ne liječi prehladu direktno ali znatno jača imunitet.Koristim ga godinama i vrlo dobro znam kakva mi je prehlada kad ga ne uzimam a kakva kad uzimam.Za usporedbu,kad ne uzmem onda mi ne ginu kapi za nos,simptomi prehlade su znatno teži i više dana traju.A kad uzmem onda mogu radit ispod maske bez problema i bez kapi za nos,simptomi su znatno slabiji i i takvu prehlada sa oslabljenim simptomima osjećam najviše 3-4 dana
Ne znam kakav je po pitanju imuniteta, ali nije ništa specijalno. Jest, kao namirnica je zdrav ako se uzima u normalnim količinama, no za spregu s imunitetom znam da nije neka ogromna pozitivna. No ne znam koliki je točno utjecaj i što su pokazala istraživanja.

Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Med ima preko 100 različitih kvatlitetnih minerala i vitamina, ali naravno da su u tragovima, negdje sam imala popis svih tvari u medu, ali ne sjećam se napamet (naravno.. ), a i razlikuje se zbog podneblja u kojem je nastao, ali nikako se ne moze reći da med nije dobar za zdravlje.
Ma gdje si samo izvukla "100 različitih kvalitetnih minerala i vitamina"?
Nema šanse da ih je toliko. Vitamina ima 13, "minerali" su kolokvijalno ime za ione cinka, natrija, kalija, magnezija, kalcija, bakra, selena, kobalta, željeza, mangana, ne mogu se više sjetiti.
Sve skupa, vitamina i minerala, nema više od 30-ak.

Vitamini u tragovima su beskorisni. Treba minimalno 1 RDA, a za neke vitamine je preporučljivo i dosta više.
Elementi u tragovima su poželjni - u tragovima, dok za kalij, natrij, magnezij, željezo, itd., mora biti puno više od "tragova".

Nisam rekao da med nije dobar za zdravlje, no ako jedeš teglu dnevno, očekuj da će ti narasti guzica. To je šećer.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom