Pogledaj jedan post
Old 20.07.2008., 06:19   #3
Hvala ti Nobody sto si mi preporucio ovaj forum.

Mislim da bi tema o lucidnosti, mogla biti interesantna.

Nije lako biti lucidan, jer je na neki nacin udobno spavati.

Budjenje Bude je bilo naglo i sveobuhvatno. Posle tog budjenja, on vise nije mogao da spava, jer je njegova svest u tom trenutku doprla do samog ruba univerzuma. Takvo iznenanadno i sveobuhvatno budjenje, nije za svakog. Vecina ljudskih bica bi napustilo ovozemaljski vid postojanja sa takvim naglim budjenjem. Mnogi ljudi i umiru tokom spavanja bez vidnog razloga - njihovo srce jednostavno prestane da kuca. To ne moze biti slucajno i ja mislim da to cesto ima veze sa naglim budjenjem. Ljudska bica se nalaze u prilicno niskoj ravni - kada bi nam se prikazao najvisi andjeo u svoj svojoj lepoti, nase srce ne bi to izdrzalo. Kada bi nam se ukazala prilika da se prosetamo iznenada po visokoj tacki najviseg sefirota, ne bi bilo te sile vise koja bi nas gurnula nazad na Zemlju.

Posto vecina nas, ne moze da podnese brzo i iznenadno budjenje,
onda nam preostaje toliko da se budimo postepeno. Ja se recimo budim 20 godina. Postepeno. TO je budjenje u etapama. Pri tome, svaka nova osvojena etapa u tom budjenju, predstavlja, kako mi se cini, istovremeno i etapno povisenje svesti. Na primer, posle svake predjene etape, ja se iznova jos vise sokiram kada se osvrnem na ovaj svet kako funkcionise, medjuljudske odnose, mizerno niske ciljeve koje covek sebi postavlja, a pre svega se sokiram samim sobom jer sam takvo nesavrsenstvo i nesklad ranije uzimao kao nesto normalno.

To etapno budjenje ima i svojih velikih problema. Cesto se vracamo nazad u san. Cesto nam je prijatnije dok spavamo jer je lakse nastaviti da figuriras u programu kompjutera nego li da smognes snage da jednom zauvek izadjes iz njega.

Ko izadje iz programa, taj je zavrsio posao.
talerman is offline  
Odgovori s citatom