Pogledaj jedan post
Old 26.10.2008., 23:35   #662
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
OK, hvala Vam na odgovoru. A ništa, pokušat ću pa šta bude, valjda će me primit kad mu dosadim, iako čisto sumnjam, jer kao prvo nemam nikakvog radnog iskustva, a kamoli radnog iskustva sa platformama.


Da, ali činjenica je da je cosulich samo odskočna daska za dalje, jer evo npr. ja, koja druga strana agencija koja se bavi zapošljavanjem ljudi na platforme u svijetu će mene pozvati na intervju za posao na platformama, a u životu nisam kročio na platformu, a da još i ne spominjem da nemam nikakvog radnog iskustva, i šta bi ja sad moro, u CV-u s.at sve i svašta, lagat da kad dođem tamo ne znam di sam i još da me izbace što sam im s.ao u životopisu da sam radio na takovim poslovima koji oni traže.


Ja sad ne znam jel meni bolje završit neki zanat za nekakvog šljakera u brodogradilištu kod nas na moru u Rijeci ili Splitu da steknem malo iskustva na takvim poslovima, jer vidim da im fali u brodogradilištu pun qurac ljudi, uvijek traže radnika, a niko ne želi radit tamo, pa da najprije počnem s time, jer sumnjam da ako sad pošaljem CV cosulichu ili bilo kojoj drugoj agenciji da će me htjet primit bez minimalno 1-2 godine radnog iskustva na poslovima na kojima oni traže ljude za rad na platformama.

Jel se meni uopće isplati slati životopise desecima drugim agencijama i kako da uopće sastavim nekakav životopis, a da ne pretjeram s radnim iskustvom, gdje sam sve radio, kad nisam nigdje radio.

I da vas sve vas ostale još pitam, pročitao sam sve 24 stranice, prelistao sve net stranice s agencijama koje je derrickman stavio, čitao iskustva Vas koji radite na platformama i kod nikoga nisam čuo da npr. radi u Rusiji za Gazprom, Lukoil, Sibneft, Yukos i ostale slične ruske naftne kompanije. Vi ste svi negdje ovdje u Europi ili Africi, u North Sea, e sad vas pitam jel ima itko od vas da radi ili je radio na naftnim poljima, dakle na kopnu (onshore), a ne na moru (offshore).
Ja sam evo stvarno zainteresiran za rad u Rusiji na naftnim poljima u Sibiru, stric mi je tamo prije radio, međutim umro je a da ga nisam stigao pitati o tome, kako je tamo, šta je itd. Bio sam na net stranicama od Gazproma i Lukoila i tamo nema ništa o zapošljavanju i dovođenju novih kadrova (valjda im ne treba ljudi ili šta li već).

Jel ima ikoga ovdje sa takvim nekakvim iskustvima za rad na kopnu, a ne na moru, budući da ste svi Vi skoro na moru?
mislim da bi trebao steci prvo iskustvo u nekom brodogradilistu,ili kao pomorac imati iskustvo u svojoj struci, skupiti neke treninge i certifikate, a da bi se takav uspio ubacit negdje na rig preko neke agencije sanse su ti ravne nuli bez laznog zavlacenja i nemoj sad s time trosit vrijeme,ulozi u sebe da bi kasnije mogao zaradjivat prilicno dobro, za pocetak ces se ipak morat malo educirat i steci radno iskustvo u struci da bi te netko vani uzeo, cuj u engleskoj i americi imaju isto takvog kadra koji bi radio u oil biznisu ali vlasnicima companija trebaju ljudi sa iskustvom , dnevne kvote operatera su trenutno po submers.rigu pete generacije dnevno izmedju 400-600 k$ tako da ne zele experimentirati sa neiskusnim kadrom gdje je za amere i evropejce prosjecna placa 10-tak k$ , zato nema ti love na brzinu, ovo ti je moj iskren odgovor, znam da nije lijep ali ti je izvucen iz iskustva,
sto se tice rusije mislim da imaju oni dosta kadra, strane kompanije koje rade u rusiji duzne su zaposljavat odredjen postotak rusa ostalo popunjavaju sa svojim kadrom ( jedan mi je prijatelj na kaspijskom, adrugi okolica vladivostoka) uvjeti rada su puno gori nego na nord seea-u, vece su ponegdje i place ali je i standard na rigu nizi, pozz.
global2008 is offline  
Odgovori s citatom