Pogledaj jedan post
Old 20.06.2008., 07:02   #12
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
...i dobro da je tako jer svaki profesor ipak poznaje svoje učenike
Imam nažalost dosta prosvjetara u obitelji (OK, ima tu čak i normalnih ljudi...), pa se nešto sve bojim da većinu prosvjetara više zanima upoznati roditelje nego učenike. I činjenica je da dobar dio njih učenike procjenjuje prema ponašanju roditelja prema dotičnom prosvjetaru. To je naročito izraženo u nižim razredima osnovne škole, gdje je u pitanju čista razredna nastava.

Samo kad promatram moju sveki npr., vrlo rijetko sam čula da govori o nekom od svojih učenika, obično tema odmah skoči na "a roditelji su mu ovakvi ili onakvi", iako je razgovor počeo baš o djeci (jer njene bapske priče i ogovarancije baš ne zanimaju). A od prijateljica koje imaju školsku djecu često čujem iste stvari, ako su slatke sa učiteljicom, klincima je život lakši...

I ja si baš puno razmišljam o tome, moja narav mi baš neće dozvoliti da budem slatkica i uvlakač, a opet ne bih htjela potkopati klinku... OK, imam još par godina za razmišljanje o tome...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom