Tema: Rak jednjaka
Pogledaj jedan post
Old 19.06.2006., 23:36   #9
Gle, nema pravila, to moras imati stalno na umu. Ima onih za koje su mislili da ce ih pokopati za sest mjeseci pa sad s njima igraju nogomet. Kao i onih za koje su mislili da su "laki" slucajevi pa ih vise nema.

Ono što je glavno je da li je sva tumorska masa odstranjena ili ne. To ti moze odgovoriti samo kirurg.

Nama su odmah rekli da nisu uspjeli, iako su "potrijebili" koliko god su mogli. I ma koliko se pacijent na izgled oporavljao nakon nekoliko mjeseci je počeo propadati i umro. Riječ je bila o vrlo mladoj i vrlo jakoj osobi.

S druge strane imam djeda alkoholičara koji je do sad popio deset cisterni rakije i popušio tri vagona najlošijih cigareta. Nadzivjet ce sve nas. Nema tu pravila ni logike.

Pogledaj u kojoj je fazi karcinom. Nemoj Googlati previše jer ćeš pročitati svašta, a pola toga nije istina. Drzi se onoga sto ti kazu lijecnici i vjeruj im da znaju sto rade, cak i onda kad ti se cini da ne brinu dovoljno i da nemaju pojma. Imaju. Nece raditi pretrage često, jer kod takve bolesti nema niti smisla. Nemoj misliti da zato ne brinu. Znaju oni, samo je to teško shvatiti u tom trenutku.

Ako mozes podnijeti i ako zelis pitaj kirurga i pitaj onkologa - kakvo je stanje i kakve su prognoze. Oni imaju obavezu i uvijek ce ti lijepo reci kakvo je stanje, a pitanje je samo da li ti zelis cuti. Nemoj brijati po forumu, pitaj njih. OK?

Ja se sjećam da sam ja, u trenutku kad mi je kirurg govorio situaciju, dozivjela toliki sok da nisam cula sto je covjek, a kasnije i druga lijecnica, govorila. Samo sam vidjela da otvaraju usta i da nesto govore, a nemam pojma sto su rekli, cak niti danas. Znala sam samo da su mi rekli da nema nade i da je situacija bezizlazna. Sad kad razmisljam, vise niti nisam morala znati, to mi je bilo sasvim dovoljno. I previše. Puno previše.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom