Pogledaj jedan post
Old 21.01.2009., 07:58   #4642
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post

TREBAM SAVJET ili neku pomoć - koliko sam razumio nalaz preporučuje se kemoterapija koktelom "AC", što je zapravo Doxorubicin i Ciklofosfamid s paclitaxelom (ovo sam saznao sa interneta), koji imaju teške nuspojave, npr.: mučnine, povraćanje, gubitak kose, rane na dlanovima i stopalima, mogu izazvati srčane probleme, čak i zastoj srca... (i ovo sam saznao sa interneta). Moja majka već jako teško podnosi kemoterapije (od 2004. stalno prima neke citostatike i hormone, sa očito sve slabijim rezultatima), a sada se stalno javljaju novi čvorići i metastaze u progresiji.

JAKO SAM ZABRINUT! Ima li tko nekakav savjet, kako lakše podnijeti terapiju ili možda neku drukčiju terapiju sa boljim rezultatima. Hvala!
Po ovome što sam pročitala, mami je bolest u punom zamahu Nuspojave su jednostavno takve kakve jesu, iako to ne znači da ih mora uopće imati. Uzima li mama kakav preparat za dizanje imuniteta? Ovdje smo o tome zaista puno pisali.
Ipak, preporučila bih ti da uzmeš sve mamine nalaze i da mamu odvedeš na pregled kod neovisnog onkologa po drugo mišljenje. Ono košta, ali barem ćete biti na čistom što i kako dalje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline