Pogledaj jedan post
Old 12.09.2009., 00:29   #57
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
I ja sam kratkovidna a i meni buducnost....tesko mi je zamisliti je kao bajnu.
Vjezbe sam radila par dana,pa stala,..
stala sam i sa svime ostalim..
sad se spremam,ponovno, i vjezbe za oci i gledanje u sunce i ponovno dijeta bez secera!
malo sam povrsno reko kako sam radio vjezbe, no evo sada cu reci bio sam na dva puta do 2tijedna radio vjezbe za oci, i tada sam se bas drugi puta debelo potrudio kad sam bio na moru 10dana nisam imo komp ispred sebe, a na LCD TV bi gledo max 1h svaki drugi dan na 3.5m tako da nisam mogao oci nicim umarati tipa buljeci u ekran i njegovo zracenje zbog blizine i tako to, vec sam stalno gledao prirodno na daljinu kad sam bio na plazi gledo sam prek na drugu stranu obale pa gledo u ljude dok sam pricao snjima obicno na 1.5-2m, no najblize i nadulje na blizini bio bi to pogled na tanjur dok sam rucao ili cito novine pol sata na dan, i u tih 10 dana mi se skoro nis nije vid pomaknuo na bolje, unatoc trudu oko vjezbi za oci pa zato i smatram da za taj neuspijeh problem bas psihicki koji je mnogo kompleksniji od fizickog

recimo isto tako imam bar trojicu frendova koji svaki dan pilje u monitor i to jos CRT po 4-6h na dan i nemaju uopće problem sa vidom prosli su za vozacki bez potrebe za naocale nisu ni dalekovidni vec imaju savrseni vid, zato sam se i bio malo zacudio i razmisljao o tome kad bi stalno od oftamologa culi da je problem kaj cesto piljimo na blizinu u ekran, cak mi je nesto i govorilo u meni da nebudem postigao nis sa vjezbama za oci no ipak sam se unatoc tomu potrudio da odradim i dobio potvrdu da nije problem u fizickoj prirodi jer mi je godinama dioprija stajala na mjestu unatoc tomu sta nisam uopce nosio naocale, vec bi samo nabacio kad bi trebo pogledati sitna slova na zidu na koje bi projektor bacio sliku i to je sve

a starci pak kontra od mene oni su pak dalekovidni i tu nemos uopce povezati da je problem genetski jer dok sam bio mali negdije do 4 razreda osnovne imao sam savrsen vid, tek tamo poslije 5 razreda pocelo se nes malo po malo pogorsavati pa sam otisao tek u 7 razredu kod oftamologa i dobio potvrdu da sam kratkovidan cime su me htijeli ozeniti s naocalama, a ja intuitivno znao (jer mi je nes "saptalo") da trebam izbijegavati naocale
SAS is offline  
Odgovori s citatom