Pogledaj jedan post
Old 24.07.2010., 16:53   #24
Ej ljudi, i ja imam taj isti problem. To mi se pojavljuje otkad znam za sebe, dermatolog mi je dijagnosticirao neurodermiis i pripisao mi kortikosteroide. Koristim taj losion na tim mjehurićima ali uopće se ne povuku nego moram ili čekat da puknu ili ih probušit pa će tek onda funkcionirat. Koristila sam razne kreme kao Locacorten, Plymicol, Rojazol, Oronazol, Bepanthen, pa neke puste masti, ali ništa. Prvo mi se pojavio mali mjehurić na zglobu srednjeg prsta ljeve ruke, zatim se proširilo prema dlanu i kažišrstu, pa na mali prst. Zatim i na drugu ruku na kažiprst i srednjak. Ta SRANJA se jednostavno NE DAJU POVUĆ!!!! Sad sam vidjela kako su mi se stvorili i oko noktiju, moja je pretpostavka da iz njih iscuri limfa (što vjerojatno znači da su gljivice ili nešto od čega se moj organizam brani, ko zna?)
Uglavnom, to mi užasno ide na živce, preko zime ik nema, ali na proljeće odma se u jednom danu pojavi njih gomila. Moguće da je to povezano sa alergijama/neurodermitisom?
Uglavnom, ad te mjehuriće probušim iglom i dezinficiram, namažem sa kortikosteroidima ili Oronazolom pa se to malo smiri. I baš kad mi se počne stvarat zdravi svježi sloj kože, opet ta napast. I tako u krug. -.-''
Perem ruke običnim sapunom jer ovaj tekući samo pogoduje širenju, ne dolaze mi ruke u dodir s kemikalijama, pa zašto onda to imam?
Pliz ako mi neko može preporučit šta da radim?
RockinMuffin22 is offline  
Odgovori s citatom