Pogledaj jedan post
Old 10.08.2011., 22:28   #80
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Tomislave,

I dalje s poštovanjem prelazim na "ti" radi lakše komunikacije. Do sada kako se krećem u sportskim krugovima, najviše me živciraju neki od školovanih profesora i trenera....nije tvoj slučaj. Iz razloga, što za njih, tko nije završio fakulete nema pojma o treningu i sustavu treninga. Naravno svaka čast izuzetcima. ## Dobro sada sam sam sebe ulovio da sudim po pojedincima, na tome se ispričavam## Pogotovo kada je slučaj Crossfita ili drugih kvazi buildera školovanih, a da ne pričam o trenerima momčadskih sportova.
Tako da, mislim da je tvoj potpis "Tomislav Jurak CF L1 trainer" u tome stilu.
Ako nije moje najdublje isprike.... I to sigurno više neću kometirati.

Nego, ... treniraš Crossfit ili ti je to samo u vidu edukacije, odnosno jedan segment treninga??
Ako je ispalo arogantno s moje strane ispričavam se. Samo sam želio da moje riječi dobiju na težini.
U svakom slučaju, treniram po metodologiji CF-a isključivo. U to ne brojim vožnju biciklom po Sljemenu i slično. Trebalo mi je dosta vremena da se priviknem na taj tip treninga, jel je dosta drugačije od onoga što sam prošao kao sportaš i poslije na faxu. Puno stvari je trebalo mijenjati, a tu prije svega mislim na moj pristup treningu u teretani. vjerovatno kužiš o čemu pričam, jel svi mi prođemo kroz fazu tipa...odradim prsa + biceps i zašpreham dvije trebe na biciklu za to vrijeme...
CF mi je dao nekakvu sigurnost u programiranju treninga, a da sam pri tome stalno on the edge...i to mi jako paše...

Što se tiče trenera koje si naveo kao negativan primjer...nažalost istina je takva da je većina njih takvo. Proizvod Kineziološkog fakulteta u vidu profesora ili trenera nije dobar i ne zadovoljava zahtjeve tržišta. Školovanje tih kadrova se zasniva na zapošljavanju u školama...jedini je problem što nema toliko škola u Hrvatskoj pa samim time svuda drugdje ispadaju kao 5 kotač u cijeloj priči. Mislim da je pogrešno s njihove strane razmišljati na način da ako doktoru ne sereš kako operira, zašto njima sereš kako oni vode trening. Ali nažalost to nije tako. Da bi moja struka trebala biti malo više zakonski zaštićena u tom pogledu to je točno, ali to je problem same struke, a ne ostalih ljudi...za to se moramo sami izboriti. I naravno da znanje nije ograničeno samo za jednu kastu ljudi...mislim da su ta vremena, srećom, iza nas.

Lijepi pozdrav
T.J.
smislenikrug is offline  
Odgovori s citatom