Pogledaj jedan post
Old 30.12.2004., 09:08   #16
Prvo doktora nazoveš šarlatanom a onda sama sebi izčupaš nokat? Pa da si i student 4 godine medicine to bi bilo šarlatanski.

Ja sam više od godinu dana trpio urastao nokat i upaljeni palac, naravno uz hrpu bolova koje to nosi i šepanje, sporije hodanje itd. recimo da je sama operacija i nakon operacije manje boljelo nego bolovi koje sam trpio prije toga.

Zašto doktoru? Zato jer su to otvorene rane, zato jer je stopalo prepuno bakterija i infekcije mogu biti jako gadne. Ono zbog čega će ti doktor najviše pomoći i zbog čega je pod stavkom "obavezno" je to da će pripremiti "teren" za normalan rast novog nokta. kad se nokat izčupa ili otpadne i još ako se ošteti i korijen nokta onaj novi koji će izrasti može imati jako čudan oblik i smijer rasta. Pa da ne dobiješ poslije neko čudo od nokta koje raste u svim smijerovima i koje bude izgledalo kao još jedna dodatni prst na prstu odi kod doktora da pogleda stanje i da pripremi prste za rast novog nokta koji će rasti u željenom smijeru i obliku.

A ovako ako nastaviš uskoro nećeš imati problema sa noktima. Niti sa prstima... A možda ni trčanjem.

Za ranice takvog tipa u apoteci kupi otopinu joda. Neko ime na "K" i time ispiri, može se koristiti i hipermangan no ne dok je rana svježa i ne smije biti u velikoj koncentraciji jer inače opeče kožu i tkivo. No savkako k doktoru.
Veky is offline  
Odgovori s citatom