Pogledaj jedan post
Old 16.06.2009., 16:36   #17
Unhappy Rana koja jednostavno ne zarasta...

evo vak...
prije nekog vremena mi se je otvorio jedan dekubitus, a posto sam invalid te stvari mi nažalost nisu strane i ok, svjestan sam na sto sve moram paziti kad mi se ta rana otvori, al problem je sljedeci, vec 3 mjeseca mi se rana redovito previja i cisti, i izuzev toga sto je rana dosta uredna i nema nekroze vec dugo vremena, ona uopce ne zarasta
al zaista maksimalno se pridrzavam "pravila", pazim na prehranu, potpuno izbjegavam pritisak na tom mjestu, drzim taj dio tjela vrlo urednim...ali nista, ona jednostavno ne zarasta, uopce se ne popunjava(malo je dublja ), i znam da su dekubitusi komplicirani i da im treba dugo da zarastu, al ipak prije vise godina sam isto imao dekubitus i iako sam manje brinuo o njemu puno bolje je zarastao..
s vremena na vrijeme idem na preglede u kirursku ambulantu i tak, uvijek mi doktorica pogleda ranu, ocjeni da dobro izgleda, i povremeno promjeni tip flastera za nju, al osim toga nista

pa ono sto me zanima...
citao sam da se dekubitusi mogu popravljati i malo izravnijim kirurskim tretmanima i da se tako puno brze popravljaju, ali znam da mi ova trenutno doktorica ni najmanje nije zainteresirana za to, pa tako pokusavam naci neku privantu krirusku kliniku koja bi se bavila time, al ni to mi bas ne uspijeva ...pa dal bi mi mozda znali preporuciti neku kliniku koja bi se mozda bavila time? (nije vazno u kojem gradu)

dosad je svasta pokusavano od flastera, krema, gelova i sl, al nista, sto me zaista ubija u pojam, jer zbog te rane proteklih mjeseci ne mogu raditi NISTA jer stalno moram paziti na tu ranu, a to stvarno vise ne mogu podnjeti
glizli_beal is offline  
Odgovori s citatom