Pogledaj jedan post
Old 06.12.2007., 02:16   #97
Ovdje ja mogu opisati svoju pričicu koja je počela u petak (30.11), i hvala dragom Bogu završila danas.
Naime u petak su nam izmjerili nuhalni nabor između 3 i 4 mm i nakon toga savjetovali amniocentezu (taj dr koji je tada mjerio - na SD kod kojeg sam pratila trudnoću).
Nakon prvotnog šoka - jer ja imam 27 godina - kako nešto može ne biti u redu - sam prihvatila pomisao na to. Međutim moja draga mama je, kad se vratila s puta, zvala ginekologa kojeg pozna i koji radi SD kojije rekao da su u mojim godinama šanse za nešto minimalne - al fućkaj ga ti - crv je crv.
I tako organizirali oni meni drugi pregled kod drugog dr na SD (ali u međuvremenu sam se i ja obrazovala - ono u petak me strefilo na prepad, potpuno nepripremljenu). I opet oni išli mjeriti - nuhalni ispao oko 2,5 mm, ali protok kroz trbušnu venu nije, da citiram, " reasuring" (nadam se da sam OK napisala (kasno je ), ali da nosna kost postoji. Zaključak 2 odtri pokazatelja su granični i on preporuča neki tip kariotipizacije.
Idemo vidjeti gdje je posteljica - straga - shit, biopsija korionskih je prilično riskantna.
Rekoh ja njima da bi ja testirala još triple testom ili tako nekako te njihove pretpostavke. Rekli oni OK - i dali mi papire i otišla ja danas vaditi krv i u 14h došli nalazi mailom - rizik za kromosomske aberacije... jednak onom kao kod 17-godišnje trudnice
Tako da od amnio ništa, a biopsiju ju je i on odmah isključio.

Ako nije prekasno - definitivno preporučam ovaj tzv. kombinirani test (tako se zove).
Žena mog šefa je rodila s 45 prvo i to nakon 2 ili 3 spontana. I napravili su prvo triple i pokazalo se sve super i nisu išli na amnio i sad imaju super dečka od 9 godina.

Hoću reći da dr preporučaju odmah ziherašku metodu kariotipizacije, ali možda to i nije nužno odmah i svima.
Držim fige da će sve završiti kao i nama.

Laku noć
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom