Pogledaj jedan post
Old 25.08.2011., 02:54   #79
[QUOTE=oliver2;35413565]
Quote:
Ja se slažem, ali moja baba ima valjda četri razreda osnovne, sigurno nije pročitala cijelu Bibliju ipak ona je primila Objavu i živi je puno bolje nego ja koji sam pročitao i Bibliju i razne komentare pojedinih djelova Biblije itd.
Biblija jeste namijenjenja svakome pa tako i tvojoj babi, nek je Bog obilno blagoslovi.
Quote:
Samo čitanje Biblije nije Objava, svatko može pročitati Bibliju, zapravo u tome i vidim najveći problem. Netko dođe nešto pročita i krene to tumačiti, kao da se radi o likovnoj, gastronomskoj ili glazbenoj kritici.
Biblija nije napisana za sestoro teologa kojima se onda dao autoritet da je citavom svijetu prenesu i objasne.To nigdje u Bibliji ne pise.Naprotiv u Ivanu 14, se Krist obratio ucenicima rijecima:....Necu vas ostaviti sirocad....A Branitelj, Duh Sveti kojega ce Otac poslati zbog mene, naucit ce vas sve i sjetiti vas svega sto sam vam rekao”.
Dakle, Duh Sveti ( a ne papa ,uciteljstvo ili biskupi) je zivi uciteljski autoritet Crkve!Puno ranije, dok jos nisu ni culi za Uciteljstvo, i sve sto si ono prisvaja ( u ime Boga) krscani su citali Sveto pismo i pokoravali mu se.
Uostalom, Duh Sveti je sve knjige Novoga zavjeta naslovio na obicne ljude, ne na apostole,niti na biskupe, niti na papu ili Uciteljstvo.
Cak ni Pavlova poslanica Rimljanima nije upucena Rimskoj crkvi, vec “svima ljubimcima Bozjim u Rimu, pozvanima da budu sveti”(Rimljanima1,7).

Quote:
Pošto se tako pristupa Bibliji onda nije ni čudo da dođe netko inteligentniji pročita je i onda radi kaos kao npr. Arije, Luter, Russell, Smith i drugi. Naravno da narod povjeruje svačemu pogotovo ako je takvo vjerovanje linija manjeg otpora.
Inteligencija nema veze sa objavom ili razumijevanjem Biblije.Ona spada u podrucje duse a ne duha, a samo duhom mozemo primiti objavu a ne svojim umom.

Quote:
Danas recimo neke "vaše" Crkve dozvoljavaju gay brakove, normalno da je to sad lakše prihvatiti jer to je mainstream, neke dopuštaju da se žene rede pa pustimo se vodi nek' nas nosi. Dakle stalno prilagođavanje čovjeku.
Takve crkve su sramota za sve krscane i one se zapravo nebi smjele zvati crkvom.Njima ce suditi Bog.Kao sto znas, sablazni ce u crkvi biti, “ali jao onima po kojima te sablazni dolaze.Bolje bi im bilo da se nisu ni rodili”.
Zene mogu biti propovjednici, i to rade mnogo bolje od mnogih muskaraca.

Quote:
Tom metodom može se apsolutno sve opravdati, ako se ide kontra učiteljstva e onda se ne može. Onda se ne mogu pročitati dva retka o krvi i zabraniti ljudima da prime pomoć, ne mogu se selektivno gledati Biblijski reci, nego se mora gledati cjelokupna Objava.
Pa upravo Uciteljstvo upotrebljava tu metodu.Donesu dogmu, pa je onda nastoje opravdati Predajom jer nema nikakve potvrde u pismu.Primjera ima koliko hoces.
__________________
Nikad ne vjeruj osobi koja laže
emanuel is offline  
Odgovori s citatom