Pogledaj jedan post
Old 15.06.2006., 05:41   #79
Quote:
j.a. kaže:
Otok Krakatau, između Sumatre i Jave, je nakon ekspolozije vulkana 1883. bio raznešen! Odjek erupcije čuo se do Australije, a diljem globusa je bila poremećena atmosfera! Plimni val bio je visok 30 metara! Puno gradova na obalama je nestalo pod morem:Spina na Jadranu (Etrušćani), Dioscuria na Crnom moru itd. Zašto je jako čudno da je neki otok koji je u sredini Atlanskog oceana potone? Puno vjerovanja i običaja su bili zajedniči narodima sa obje strane Atlantika u to doba. Neda mi se nabrajat, ako kog zanima nek si nabavi knjige i čita! Nemre to bit neka slučajnost. A Katastrofa koja se dogodila oko 12 000 godina prije je opisana u mnogim knjigama raznih naroda! Mnogi narodi i spominju Atlantiđane, recimo i jedan od razloga zašto su indijanska plemena u pravilu u početku pružali jako slab otpor Španjolcima: mislili su da su to došli njihovi preci sa Istoka, ljudi BIJELE kože (dobro valjda su Španjolci tada bili bijeliji ) Navodno je atlantida bila pod vječitim svijetlom, a nađeni su i dokazi da je to bila istina te da su znali napraviti bateriju na istom principu kako je i mi radimo!!! Imali su mnoga znanja koju su tek ponovno otrkivena kasnije, avioni i slično. ima jedna izjava Alberta Einsteina di kaže da je nuklearna energija samo ponovno otkrivena. navodno je bila velika civilizacija sa velikim moralnim načelima! No pretkraj su postali nemoralni i pohlepni! Neki su to uvidjeli i otišli u svijet prije katastrofe! Priča se i da su danas negdje daleko od ostatka populacije jer imaju znanja kakva ni mi danas nebi mogli "progutati". a o onom da je Atlantida ispod Antartike prvi pud čujem, ja sam čuo da je u sredini oceana samo potpoljena!
Ja sam odrastao u Dalmaciji i ronjenje mi je bilo vise nego hobi,.. nisam nasao niti jedan grad ispod mora,.... Ali zato jako dobro znam da prije 12 000 godina,... ljudi koji su zivjeli na podrucju danasnje Dalmacije,.. su imali fino kameno orudje,.. s kojim su fino mogli guliti kozu zivotinja,... da su zivjeli u pecinama (oko 20 lokacija u juznoj dalmaciji i otocima) a niti jedan trag koji bi potvrdjivao na civilizaciju razvijeniju od kasnog kamenog doba....
Dakle ako su Atlantidjani postojali i ako su bili tehnoloski razvijeni,... zar kao ljudi visokog morala i znanja ne bi pomogli svojim rodjacima,.. u evropi koji su se mucili da odrze vatru upaljenu tokom kisne sezone???
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom