Pogledaj jedan post
Old 24.07.2003., 14:26   #49
Quote:
Satir I Kusch kaže:
Dobrota, plemenitost i ljepota, ako nemaju zube odmah čim se rode, nestaju, venu ili kako god hoćeš, jer ih nitko ne zarezuje pol posto. Tek kad se zubi pokažu, većini ljudi biva jasno da se to nešto, zubato, ne da tek tako pogaziti. A većina cijeni samo ono što je dovoljno jako da samo sebi izbori opstanak.
Dobrota, plemenitost i ljepota, bez zubiju, osuđene su na uski krug zaljubljenika, bez šanse da se taj krug proširi. Iako se radi o vrlinama, ipak nisu same sebi svrhom. Svrha im je,valjda,uspješna primjena u životu.
Kad dijeliš okolo bisere svinjama, ove neće ni shvatiti što su progutale. Nakon što progutaju biser, ostaju gladne, pa će ugristi i tebe, bez imalo zahvalnosti. Samo one svinje čiji hranitelj, s vremena na vrijeme, pokaže zube znaju cijeniti, ako već ne biser koji im ovaj dobaci, a ono barem onoga koji ih hrani. Tj., barem neće njega pojesti.
S obzirom da već poprilično dugo znam da dijeliš bisere (što je vrlo plemenito od tebe), a zube pokazuješ rijetko, tek kad te netko duboko zareže, ovim odabirom sam te želio potaknuti da razmisliš i o rezultatima svojeg dijeljenja.
Usporedi slučajeve kad si i kad nisi pokazala zube.

Tko ima oči neka čita.
Između redova.
Što se dijeljenja i "dijeljenja" tiče, odavno ne razmišljam o rezultatima. I to se pokazalo dobro. Meni. Uvijek "dobijem" na drugoj strani. Baš onda kad meni treba.

Neki mudraci kažu da to uvijek tako biva. To mi se prosvjetlilo tek onda kad sam opterećena rezultatima djelidbe gotovo završila na cesti. Zahvalnost onih koje sam "hranila". Pa ipak, pomoć je stigla od nekog kome sam "udijelila" tek mrvicu. Po mojoj procjeni.
Na kraju je svatko dobio po zasluzi.

Tako naučih da ne mjerim. Ništa. Ni zahvalnost, ni nezahvalnost.
Jer se uvijek računi poravnaju. Bez mog učešća.

A pokazivanje "zuba"?
Njih samo i eventualno pokazujem "autoritetima".
Jer, njima su "zubi" mjerilo veličine. Ako shvate ili im je stalo da shvate...to se već pokaže i tad "zubi" gube na važnosti u priči zvanoj život. "Opstanak" i tako osigurava vlastita muka uz eventualni uski krug "zaljubljenika" ili netko kome si udijelio tek mrvicu.
Ili da kažem ovako (u tvom stilu): sitnice su te koje život znače.

Eh, da...ne volim čitati između redova.

Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom