Pogledaj jedan post
Old 15.02.2017., 16:57   #44
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Meni je najlogičnije misliti da je Bog = Stvarnost. Bog je Ono što Jest i to je uvijek nešto Dobro. Iznad ljudskih poimanja dobrog i lošeg. Kada bismo tragali za stvarnim uzrocima (ljudski, pojedinačno) dobrog i lošeg, otkrili bismo ih u nama samima.
Cjelina se neminovno kreće prema uvijek većem i boljem Dobru, jer jedino tako može opstati.
Bog je cjelina, a pojedinac je djelić cjeline.
Cjelina/Stvarnost neprekidno "komunicira" s pojedincem; svi dijelovi Cjeline su u neprekidnoj međusobnoj komunikaciji poradi usklađivanja.

Meni se čini najvažnijim ne zamišljati Boga kao nekakvo odvojeno biće i vanjski autoritet kojemu treba bit "poslušan". Ovakva zamišljanja su razlog postojanja organiziranih religija, koje su prouzrokovale, i nastavljaju uzrokovati, samo zlo i degradaciju čovjekovog uma.
Uglavnom se slažem s ovim što si napisala. A to nije u neskladu s onim što sam ja napisao. Namjera mi je bila samo pokazati wandu da slobodna volja nije nužno u kontradikciji s idejom Boga. Zašto bismo ga morali zamišljati kao biće koje sve može i sve zna unaprijed, jer očito nije dobro sve moći i sve znati unaprijed.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom