Pogledaj jedan post
Old 12.09.2007., 22:00   #11
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
znaci imas original winowse, office, corel, photoshop? to su neki programi koje ima dosta ljudi koje ja znam na svom kompu, ali neznam nikoga da to ima original.
ja osobno koristim linux ubuntu i za sve to imam adekvatnu besplatnu, legalnu zamjenu.
Stvarno neznam da li postoji neka zamjena za autocad jer mi ne treba pa sam iz tog razloga predlozio covjeku da kupi iz nekog oglasnika. (pod pretpostavkom da ima windowse)
Ili moze kupiti original... malo sam proguglao i vidim da kosta samo 37.565.83kn.... mozda se negdje nadje i nesto jeftinije....
Sve 5. Ali, i dalje je problem u nekompatibilnosti, te posredno u nekonkurentnosti.

Sve to lijepo zvuči imati besplatan software, raditi u njemu projekte kuće, itd.
Ali onda, na kraju cijeli rad treba nekome investitoru isporučiti.
Isporučiti mu crteže kuće u softwareu kojega ima možda 2% (?)poslovnog svijeta?
Tu je kvaka. Ima i zamjenskih programa za Word, i za Excel, i tko zna za što ne, itd.
Ali to nije za razinu transfera projektne dokumentacije u poslovnom svijetu koji radi sa "standardnim" softwareima.

Nisu proizvođači sotwarea bedasti. Jedan drugoga podupiru i prate u sve novijim i novijim izdanjima svojih programskih paketa, a koji su kompaktibilni sa drugim "standardnim" programskim paketima, pa nas tjeraju s jedne strane u ovisnost o njima "standardnima", a s druge na kupnju sve novijih i novijih generacija programa, da bismo uopće bili poslovno konkurentni.

Na privatnoj razini hobija su zamjenski besplatni programi sasvim zadovoljavajući.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom