Pogledaj jedan post
Old 21.09.2007., 11:45   #19
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
nisi ni ti u pravu da možeš takvo što reći. Istina postoje arhitekti koji znaju svoj posao ali takvi su preskupi i teško je do njih doći. Osobno sam to prošao i siguran sam da sam bolji arhitekt od 90% njih. Postoje ljudi koji znaju što hoče i jedino to sami mogu napraviti kako treba i zato potpuno podržavam inicijativu "daj mi Archicad da si nacrtam ono što hoču!"
Ovi što "projektiraju" ove katastrofe od stanova su ipak išli na fakultet pa zašto njima ne kažeš da ne stramote struku?
sorry, ja ne kazem nista za arhitekete ili ljude koji su završili građevinsku školu. Istina je da su neki arhitekti bezobrazno skupi a nevaljaju pišljiva boba.. sve to stoji... ja sam se naime samo osvrnula na činjenicu da ovaj ovdje gospodin/dečko ili tko god vec trazi program za projektiranje i to.. halllo.... pa ako je imao ikakav doticaj sa građevinskom školom ili bilo cime sličnim mora bi znatui za barem 2 osnovna programa za crtanje.... ali je zalosno sto je sve više takvih ljudi koji se igraju projektanata zato jer su ima jednostavni programi za crtanje dostupni svugdje. Kao jedan od jednostavnijih programa je Arcon. I tako ja iz puke znatiželje švrljam po oglasniku i nilazima na hrpu ljudi koja daje ogalse da crta u 3D programima.. i sad zove, prvi broj dru, treći.... i sto cujem... '' ne nisam arhitekt ili građevinski tehničar ali bavim se time, crtam u 3D i tako....'' pa to prelazi svake granice.. i onda se pitamo zasto danas se rade takvi nekvalitetni objekti i stanovi.. upravo zbog takvih...
ja i dalje stojim kod toga da tko ne prode barem srednjoškolsku obuku iz projektiranja nemoze kvalitetno nista napravitit...ali svaka cast iznimkama...ali oni su rijetkost... danas su svi arhitekti, samo da dodu do nekog novca
arhea is offline  
Odgovori s citatom