Pogledaj jedan post
Old 04.09.2009., 14:41   #13
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Prijatelju budimo malo relani.Ti si ipak iz zagreba,koji je i veci grad i daleko kulturniji nego neke manje sredine.A opet je i u Zagrebu bilo izbacivanja ljudi na cestu.
A mos mislit kako je tek bilo u Dubrovniku tijekom 1992.Evo,moja tetka je Hrvatica,udana za Srbina.Njih je jugo vojska natjerala da odu kada su se povlacili u svibnju 1992.I stan im je odmah useljen.Jel moja tetka ili rodjak kriv za rat i razaranja Hrvatske?Pa i njima su cetnicke granate zvizdale nad glavom.
Tada nisam,ali sada mogu razumjeti da su mnogi ljudi osjecali strah i za osobnu i za egzistencijalnu sigurnost.Jbg,ratno vrijeme je ludo vrijeme,sjeti se samo "pijanih budala"koji su ponekad maltretirali i nase,a mos mislit kako je tek bilo pojedinim Srbima.N e treba ni zanemariti djelovanje cetnicke propagande.Zamisli,imas dvoje male djece i na tv stalno gledas lupetanja o klanju i sve ono sta su cetnicki mediji izmisljali.A rat je vanka.Ni hrane nemas dovoljno.Sto bi ti ucinio?
Na koncu i ja sam pobjegao iz moga naselja u grad,kad su cetnici poceli nadirati.Zasto?Iz straha prijatelju.To je univerzalni ljudski osjecaj,kojemu je sklono svako ljudsko bice,bez obzira na vjeru ili naciju.
Ja frenda koje je stanovao do mene,s kojim sam isao u vrtic,osnovnu nikada necu smatrati cetnikom samo zato sta je srpske nacionalnosti.Jel on nesto kriv za rat?Ima je godina isto kao i ja kad je ludilo pocelo.
Neka RH naplati ratnu odstetu od Srbije i Crne Gore,a ne da ljudima uzima stanove za koje su radili i izdvajali od place.Pa zar nije tuzno da danas neki nasi politicari baljezgaju kako mi "nikada nismo ratovali s Crnom Gorom".Sve je to politika,a politika je najveca kurva.To su dokazali i pokazali gospoda Mesic i Djukanovic jos 1998 u Cavtatu.
Ja drzim da svim onim Srbima za koje se pokaze da su dragovoljno otsli kako bi pucali na Hrvatsku i dojucerasnje susjede,ne treba dati nista,osim zatvorske kazne.
Ali s ove distance na ono vrijeme mislim da bi drazava trebala ljudima koji nisu osobno nista krivi vratiti te stanove.
....samo je jako teško to razdvojiti i reći ovaj može, ovaj ne može...i onda su ljudi skloni generaliziranju. Imaš situacije gdje krasni ljudi neopravdano pate, a s druge strane imaš osvjedočene četnike koji su dobili prava da se ukakaš (pogotovo je to vidljivo u Slavoniji)..mislim da je najbolje rješenje raditi po pravdi i zakonu..tako ćemo najmanje pogriješiti.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom