Pogledaj jedan post
Old 17.04.2010., 19:25   #84
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
ma ne ne ... nisam našla nikakvu analizu. Nisam mislila ništa loše o Tešiću nego uistinu mislim da s obzirom na samu matičnu i njena svojstva da je ima malo.
ma ja sam svojevremeno kupovala matičnu mliječ pa sam tako i istraživala o njoj. Otkrila sve i svaš a kod nje je najveći problem taj što je jako nestabilna i mora se potrošiti u vrlo brzom roku ili se zamrzava i koliko sam uspjela ja istražiti nema tu miješanja sa medom jer gubi pozitivna svojstva.
Na više mjesta sam čitala da on ne daje matičnu mliječ nego med u kojem je pomiješan cvjetni prah, propolis i vrlo mali postotak matične mliječi. I to mi je s obzirom na samu matičnu i ta njena svojstva logično i vjerojatno da same mliječi stvarno ima u vrlo malom postotku. Malo sam se i ja raspitivala o matičnoj kod pčelara pa sam dobila otprilike takve odgovore o samoj matičnoj tak da stvarno mislim da je to tako iako ne mislim da tešić sad tu neš petlja nego ljudi ne kuže baš pa sve automatikom nazivaju matičnom mliječi.
Mada opet sama kombinacija meda, praha i propolisa je stvarno super. Matičnu bi uvijek uzimala sastrane ili svježu ili krioliofiliziranu.

Ti pčelinji proizvodi su uistinu čudo dobri tako da što god on miješa vjerujem da ne može odmoći

sly moja nisam ni ja ništa loše mislila...ne propagiram ja njega, tko voli nek izvoli. Znaš kako ima ljudi kojima nešto upali pa onda sve nagovaraju na to ili dižu nekog doktora u nebo.. samo taj i nijedan drugi... ne želim to... ja ti samo volim kada netko potkrijepljeno nešto napiše... ako je loše, što je točno loše..i tako...

ja sam se s njim malo dopisivala pa mi je rekao da početna terapija koju daje (ta prva) ima malo slabiju koncetraciju mliječi nego kada daje drugu (ako prva ne rezultira trudnoćom) da se želudac navikne jer da on smatra da je dosta jaka... pa da postupnim uzimanjem navikavaš želudac i postupno povećavaš dozu...

ne znam, ja sam ti gastritičar bila godinama, ali onaj emocionalni, to mi ga je poticalo... a u ovoj terapiji ima i octa i meda i propolisa i mliječi, svega i to okusom i količinima jako jakog pa mi nije ništa bilo.. valjda kako si u glavi to posložiš.. ja sam si zacrtala da moram tako i to je to....
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom