Pogledaj jedan post
Old 09.04.2012., 20:39   #9
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Heterozigot, vjerojatno PAI ili MTHFR....
Da se radi o faktorima II i V, bila bi od transfera na jakoj dozi.

Za ove slabe mutacije (Heterozigot PAI ili MTHFR), dovoljno je za početak koristit andol/aspirin.
Do duše bilo bi bolje koristit ga jedno par mjeseci u kontinuitetu uoči samog postupka, da se smanji količina homocisteina u krvi.
Također, andol/aspirin smanjuje količinu homocisteina pretežno u arterijama, tako da je dobar baš za osvježavanje maternice svježom krvlju.
Kasnije kad krene izmjena tvari, heparin koji više djeluje na vensku krv, pomaže da sustav protočno bolje funkcionira.
I kako kaže Kate, obavezno ovu jaču količinu Folne.
MTHFR da. Sve ostalo je ok. Homocistein san vadila i bio ok. Pijem tri tablete folne (15mg) dnevno-tako mi zadala genetičarka uz terapiju željezom. Kod prošle trudnoće sam pila andol 100 do sredine 5. tjedna trudnoće. Tad sam prokrvarila i ukinili su mi andol. Sve je bilo ok, u 16. tjednu trudnoće sve super blabla, u 20. tjednu došla na pregled-beba mrtva. Niko nije uzimao u obzir trombofiliju ali drugi uzrok nisu našli osim šta genetičarka tvrdi da je uzrok jako nizak feritin. Nakon pobačaja je bio 13, željezo 8. Svi su rekli da je to unutar ref vrijednosti, osim nje koja tvrdi da mora bit 50 za normalnu trudnoću. Također-rekla mi je da upravo taj MTHFR ukazuje da genetski loše apsorbiram željezo. Nakon godinu dana terapije podiglo se sa 13 na 24. Genetičarka nije zadovoljna, Radončić jest. Neman pojma, sutra ću ga zvat i pitat zašto ne bi ja odma krenila sa heparinom, pa kupovat ću ga šta sad...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki

Zadnje uređivanje Sashica : 10.04.2012. at 16:23. Reason: uređivanje quota
kinki is offline  
Odgovori s citatom