Pogledaj jedan post
Old 03.05.2009., 10:35   #108
g-Day, razumjem vas u potpunosti, svaki početak je težak, nitko ne očekuje ruže i kolače, treba raditi, biti ustrajan i pošten, uz zdravlje formula je za uspješan (zadovoljan život). Svatko ima pravo tražiti nešto bolje za sebe i svoje bližnje. Dago mi je da vidim druga mišljenja. Stvarno zbunjujete, kada ste se odselili ?, bar ste nekog imali (a možda je bolje i da niste-bar se ne bi razočarali u njih). Šalu na stranu uz dužno poštovanje, mene zanima ako se zaposlimo u privatnoj bolnici tko plaća osnovno zdravstveno i mirovinsko osiguranje. Odnosno ako je na oglasu za posao ponuđena plača od 50 000 godišnje da li je to prije tih odbitaka ili kada se sve odbije, milsim i na porez. Ako se na to plača porez kako, kada i koliko se plača.U svezi životnih troškova puno su mi pomogli prijašnji postovi a i proučio sam stranice o medicar-u. Probajte mi dati primjer na toj plači odnosno koliko ostaje od nje kada se podmiri davanja i država.
Evo malo primjera iz hr- posao trgovca cca 500 $, med. sestra cca 800 $, mirovina (moja majka u punu mirovinu kao odgajatelj u vrtiću) 250 $, sve su to mjesečna primanja
dražen72 is offline