Pogledaj jedan post
Old 18.06.2007., 11:06   #15
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Saradonija - izvrsno objasnjavas !

A sta znaci ako je Sunce u 11 kuci (u djevici) , a Pluton u 12 (isto djevica) ?

Inace, Pluton mi nigdje nije u "kvadratu"
I jos nesto : da li bas uvijek ima lose znacenje ako je neka planeta s nekom u kvadratu, ili dobro ako je u trigonu ili sekstilu ?
Kakve su konjukcije i opozicije dobre, a kakve lose ? Ili to ovisi o cijelom horoskopu pa se ne moze govoriti uopceno ?
-sunce u 11. označava osobu usmjerenu na prijatelje, društva i organizacije te razvijanje društvenih ciljeva, djevica opisuje način na koji to sunce sebe provodi dakle analitično, detaljno, posvećeno, temeljito, brižno.
-pluton u 12. he he imam ga i ja samo je u vagi. zavisi gdje ti pluton vlada i što je još u škorpiji ako ima išta. ovo je polje izolacije, povlačenja, opisuje stvari koje nas podsvjesno opterećuju i ovo je kuća kroz koju dobivamo kronične bolesti. pluton ovdje vodi u neslućene dubine psihe, ima potrebu ići do kraja (pluton) i strasno u analizi (djevica) onoga čime vlada (di ti je škorpija, u 2.?). Ako je u 2. kući škorpija tada opterećuje s financijama, kad nema novaca smak je svijeta i psiha se ruši.
E sad, opozicije i kvadrati su izazovni apekti u smislu da dvije planete povezane imaju teškoća u usklađivanju svojih energija pa one kod opozicije su totalno oprečne i imaju tendenciju isključivanja jedna drugu, a kod kvadrata energije se bore za prevlast. Ovi aspekti su borbeni i traže fokus i trud da bi uskladili dvije planete kroz polja života kojih se tiču. Kod trigona i sekstila energija je protočna i dvije se planete lijepo i lako usklađuju npr. trigon između planeta u 2. i 6. kući daje talente (2.) koji se upotrebljavaju u svakodnevici i radu (6.). Teškoća kod ovih aspekata je što kad se pojavi izazovan tranzit (opzicija/kvadrat) osoba se teško nosi s problemima i nezna se boriti jer nije naučena na teškoće.
Tako je dobro imati i jednog i drugog u natalu i sinastriji, višak kvadr/opoz ruše osobu a višak trig/sekst uljenjuje i čini osobu da se ne zna nositi sa teškoćama pa postaje ovisna o drugima.
Najbolje je imati i jednog i drugog u nekom balansu.
Zavisi i od karaktera (sunce/mjesec/asc). npr. pretežno voden tip teško se nosi sa izazovnim aspektima i treba mu dugo vremena da se postavi na noge kad 'potone', dok zračni ili vatreni tip lakše ali kod protočnih aspekata postaje lijen i neodgovoran i očekuje da mu život sve servira na pladnju.
Lakši su kvadrati i opozicije između benefika te ako su uključene planete u sjedišu ili egzaltaciji, i obratno teži su kod malefika i znakovima i kućama pada i izgona.
Konjukcija je teža ako su uključeni malefici. Ako npr neku konjukciju napada opozicija tada je obojana negativnim uplivom planete iz opozicije.
Npr.jupiter-Venera konjukcija a sve u upoziciji sa saturnom otežava i odgađa veze iako jupiter-venera sam po sebi daje mnoštvo prilika.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom