Pogledaj jedan post
Old 07.03.2008., 14:55   #69
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
kao sto nema nis gadno u menstrualnoj krvi, jel tako?


Oprosti, ali ovo mi je stvarno bilo smijesno.

Ne, naravno da nema nista gadno, menstrualna krv je simbol onih procesa u zeni koje Lilith oskvrnjuje. Menstruacija ili mjesecnica je nesto sasvim prirodno i dogadja se kod zene koja je sposobna stvoriti zivot.

Lilith je simbol neplodnosti, u srednjem vijeku ona je bila cak ubojica djece. Sve ono sto majka nije, to je Lilith.

Jedina djeca koju Lilith radja su inkubi i sukubi, demoni koji se uvlace u snove muskaraca i zena, u postelju ravno izmedju njih, razaraju njihov brak, jer se svatko seksa sa svojim demonom. Ovo je simbolicki, naravno.

Kad vec toliko zapinjes za pricu o Adamovoj prvoj zeni, pa sto ti govori taj njen odlazak?! Ti to prikazujes kao neko njeno oslobodjenje, kao odlazak u neki spas.....a ona je zapravo otisla iz Raja. Otisla. Sama. Svjesno.

Jer ona tamo vise nema sto raditi. Ona ne zeli muza, ne zeli odnos, ne zeli ravnopravnost. Kao sto krsnik rece, ona zeli ispoljavati iskljucivo svoje nagone. Tako da je odlazak iz Adamovog zagrljaja samo simbolika - ona je otisla cim je zapala u tu svoju "istinsku prirodu".

I kako se zabavlja kasnije ta kraljica zenske emancipiranosti?

Kazu za Lilith da predstavlja u nama one mracne kutke za koje radije uopce ne znamo da postoje, sokantna istina o moralnom i civiliziranom covjeku koji u dubini skriva necovjecne, zivotinjske nagone. Zvjerske, stovise. Takve vlastite porive najcesce zatomljujemo ili poricemo, najcesce ih ljudi niti ne osvjeste.
Ali, znaci li osvjestavanje nuzno i aktivno zivljenje toga? Mislim da ne....

Slazem se s time sto ti govoris, ako je tako da je Lilith poprilicno izrazena u horoskopu (kao kod tebe, u prvoj kuci) da osoba mozda nece imati drugog izbora nego da ju "izivi", jer joj je to jednostavno potrebno. Njene planete su se tako poslozile kako bi je prisilile da se na odredjeni nacin bavi tom Lilith, sto je po meni (po treci put ) povezano sa stupnjem razvoja.

Netko tko nema toliko izrazenu Lilith, mozda ju je vec "odradio".

Ali cemu, po tebi, vodi to "izivljavanje"?

Ti toliko naglasavas tu zrtvu, kao nesto prisilno i nesto lose. Kazes, nije htjela zrtvovati dio svoje prirode. Ali, svatko treba zrtvovati dio svoje prirode, ukoliko je osvjestio taj dio i svjesno zakljucio da ga treba "zrtvovati" (autodestrukcija - nesto se cesto koristi ova rijec u zadnje vrijeme). Samo sto tada to vise nije zrtva, nego transcendencija, transformacija.

Prrodni slijed covjekovog razvoja dovodi do zelje za stapanjem s nekim drugim bicem. Za prepoznavanjem sebe u drugome i beskompromisnim prihvacanjem nekog drugog. To nam govori i 7. kuca natalnog kola, nakon koje slijedi njih jos 5 za "odraditi". Na ovoj 7. Lilith "pada"......stoga, kad me pitas kakvi su to instinkti - kazem: ogranicavajuci.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom