Pogledaj jedan post
Old 07.09.2010., 09:50   #547
dio treći:

Zlostavljanje postalo još jače jer je žena zatrudnjela

Kakve će posljedice trpjeti djeca 33-godišnjeg muškarca iz Dubrave koji je sustavno zlostavljao svoju 11 godina mlađu ženu, pa čak i za vrijeme trudnoće, reći će vrijeme.

Kad se žena napokon odvažila prijaviti svog nevjenčanog supruga za zlostavljanje, prilikom svog iskaza policiji posvjedočila je kako ju je on nerijetko tukao, čak i pred svjedocima, rukama i nogama po glavi i tijelu te joj uz trbuh prislonio nož dok je bila u visokom stupnju trudnoće s drugim djetetom. Navodno je od te trudnoće njegovo ponašanje bilo još gore, a on je bivao sve brutalniji.

Njihovu, tada jednogodišnjem, sinu nasilnik je davao da pije alkohol te je uz fizičko zlostavljanje, svakodnevno vrijeđao i psovao svoju partnericu i pred očima djeteta čupao je za kosu i šamarao.

Hodak: Ako je tukao ženu, on je kreten

Prema riječima odvjetnika Zvonimira Hodaka takvih slučajeva ima napretek, posebice u današnje vrijeme jer je, kako kaže, nasilje u obitelji ''moderno'' kazneno djelo. Naime, kako smo već spomenuli, tek se od 70-ih godina prošlog stoljeća ''ćuškanje'', šamaranje i zlostavljanje općenito gledaju kao nešto neprimjereno, što u svakom slučaju i jest. Međutim, upozorava Hodak, koliko se nekad ''žmirilo'' na ovakve slučajeve ili se oni smatrali normalni, danas kredibilitet uistinu zlostavljanih žena ruše one koje lažno optužuju svoje muževe za zlostavljanje radi osvete ili pak materijalne koristi.

- Ako je dokazano da je muškarac tukao ženu, onda je on kreten i treba ga zatvoriti, no ja sam bio odvjetnik u slučaju kada je žena zloupotrijebila osjetljivost društva na pitanje nasilja u obitelji i muža optužila da ju je istukao kako bi pri raspodjeli bračne imovine dobila veći dio - kazao je Hodak objasnivši kako je dotična u fazi istrage kao dokaz fizičkog zlostavljanja priložila fotografiju napravljenu mobitelom na kojoj je imala modricu ispod oka. Na suđenju se, rekao je Hodak, dokazalo kako si je žena šminkom nacrtala ''šljivu'', a zbog čega je njen suprug, nevin, ''odležao'' 39 dana u pritvoru.

Ivana Slojšek-.-Hrvoje Vojković potpredsjednika HSLS-a i predsjednika Uprave Croatia osiguranja. On je unikat, zgodan je, bogat, bavi se politikom, zalaže za pravdu i još je slobodan, pa gdje mu je kraj? Ovakvi se teško nalaze zato navalite, ali brzo!
Hrvoje Vojković potpredsjednika HSLS-a i predsjednika Uprave Croatia osiguranja. On je unikat, zgodan je, bogat, bavi se politikom, zalaže za pravdu i još je slobodan, pa gdje mu je kraj? Ovakvi se teško nalaze zato navalite, ali brzo!

Lažno je optužen i HSLS-ov Hrvoje Vojković, barem prema sudskoj presudi. Njega je supruga Dijana za vrijeme brakorazvodne parnice optužila za fizičko zlostavljanje, a što je sud odbacio.

Odvjetnik Hodak upravo zbog takvih slučajeva tvrdi da treba biti vrlo oprezan i istražiti detaljno zlostavljanje i treba pravno na njega reagirati, kako ne bi (lažno) nasilje koristili za privatni obračun, a istinske žrtve nasilnika stradavale, pa čak izgubile život.

Ubio ženu i njene prijateljice jer ga je napustila

Trostruko ubojstvo koje je počinio obiteljski nasilnik Vlastimir Kihalić u ''crno je zavio'' Petrinju i zgrozio cijelu Hrvatsku. Nakon što je njegova supruga Željka, poslije godina ugnjetavanja odlučila pokrenuti brakorazvodnu parnicu, Kihalić je krenuo u krvavi pohod po Petrinji. Ubio je svoju ženu i njene dvije prijateljice, svaku s dva metka. Njih je krivio što je njegov brak gotov.

Da je ranije Željka Kihalić prijavila svog supruga za maltretiranje možda je ne bi takva sudbina zatekla. Naime, kazao nam je odvjetnik Hodak, kazne za obiteljsko nasilje sve su češće bezuvjetne.

- Unazad par godina obiteljski nasilnici sve češće završavaju u zatvoru, a kazne su u rasponu od jedne do tri godine, ovisno o težini i duljini zlostavljanja - istaknuo je Hodak dodavši kako u slučajevima kad ekstremni pijanci svakodnevno tuku svoje žene i psihički ih maltretiraju, gotovo je sigurno da će za to ''ležati'' tri godine. Također, osvrnuo se i na slučaj Ljubomira Čučića, nekadašnjeg hrvatskog veleposlanika koji je osuđen na godinu dana zatvora zbog fizičkog zlostavljanja njegove bivše supruge Magali Boers.

Sam Čučić često je izlazio u javnost s pričama o svojim kćerima, no nismo saznali kakve je posljedice njegovo nasilje nad ženom ostavilo na djevojčicama.
__________________
"Ne znam koliko bi mi dečko morao biti dobar i pažljiv da mi napiše nedam ,a ja mu dam!" chocolatecookie
She Devil is offline  
Odgovori s citatom