Pogledaj jedan post
Old 23.12.2010., 09:01   #1
Naše djetinstvo vs. naše roditeljstvo

Nemam baš iskustva u otvaranju novih tema, zato molim moderatore da pomognu oko izbora naslova (ako je potrebno - promjenite).

S obzirom da se je na fajtu razvila rasprava o tome kakve su (ne)majke bile naše mame te je zato par cura izrazilo želju da se otvori nova tema, eto je.

Kako je vaše djetinstvo utjecalo na vaše roditeljstvo? Koje su pogreške vaših roditelja koje ne bi htjeli ponoviti i što je ono dobro što biste htjeli sprovesti u djelo kod svoje djece? Kakvo je bilo vaše djetinstvo? Što ste vi imali, a vaša djeca nemaju (a željeli biste da imaju)?

Red je da ja počnem prva.

Ono što je mene užasno živciralo kod mojih roditelja je nametanje stila oblaćenja. Pogotovo kad sam bila srednješkolka. U ono vrijeme u modi su bile zdrapane traperice, oćeve flanelaste košulje i Marte. Sjećam se jedne cure koja je posve nove traperice poderala s rašpljom da ih je mogla obući za koncert Alice Coopera. Meni su poderane traperice bile zabranjene, tata mi nije htio dati nijednu svoju košulju, a o Martama sam mogla samo sanjati. I nikada poslije si ih nisam kupila, ali sam ih kupila svom bratu kada sam počela zarađivati.

Ja ću svojoj djeci oko toga dati potpunu slobodu. Moja namjera je za svaku kupnju postaviti neki okvirni budžet, a izbor neka bude njihov. Iskreno se nadam da neću pregristi jezik oko toga.
U frizure i izbor glazbe se neću petljati.
Jedino što se nadam je da se neće tetovirati barem do 25. Ne zato što bih imala nešto protiv tetovaža, nego zato što bih željela da to učine kada su posve sigurne da to žele.

Ono što bih htjela kopirati od svoje mame je povjerenje koje je ona imala u svoju djecu. Mi smo uvijek mogli ići svugdje. Zajedno smo dogovorno odredili neki normalni sat povratka kući. I ja sam se tog sata uvijek pridržavala, jer mi je jasno bilo rečeno da ću zakasniti samo jednom te da će se nakon toga pravila igre drastično mjenjati.

Nadam se da će tema biti puna humora te da će što manje priča o nesretnom djetinstvu, ali su i takve priče dobrodošle. Ako ništa drugo, bolje je učiti na tuđim pogreškama.

Zadnje uređivanje koka2004 : 23.12.2010. at 09:21.
koka2004 is online now  
Odgovori s citatom