Pogledaj jedan post
Old 06.05.2012., 00:37   #91
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
nosorog za propucavanje i razvod
ma gle, okej. tvoje dijete je ionako vec veliko.
ja sam to govorila za ovu mladju djecu koja tek pocinju govoriti. cisto da pohvataju tko je mama a tko tata u svakom slucaju je bolje da se roditelji medjusobno oslovljavaju kao mama i tata, nego da se djeci obraca govoreci o sebi u trecem licu.
cisto s tog apsekta, sto ce i svaki strucnjak reci.

mene su davno, na faksu na vajezbama, oprali jer sam pred klincima o sebi govorila u trecem licu pa mi se to bas urezalo u pamcenje i svijest
evo, ja prva ko strucnjak ne bih to nikada ljudima savjetovala.
ono, pomognes im da dijete kaze mama ili tata sa 13mj (umjesto sa 18), i sjebes im partnerski odnos, odnos sa njihovim vlastitim roditeljima i napravis hrpu sranja

meni je to zaista neprirodno - kada pricam o osobi, mogu upotrebiti tata, sin, baka, deda, teta...kada se obracam toj osobi, onda ima ime, prezime, titulu (sto vec situacija trazi)
brijem da je dijete dovoljno pametno da skuzi

ovo u trecem licu bi bilo "mama ce ti", "mama sada"?
to mi je isto neprirodno.
rekla bi da, ja se sa time nisam nikako mogla stopiti (hm, da, mozda sam imala i problema sa prihvacanjem toga da sam stvarno mama), tak da sam ja govorila:kuham, sad cu se obuci, pa tebe, pa idemo van....
kad odlazim kazem: idem vjezbat/idem radit/idem....dam pusu i bok. eventualno joj mm, moja mama, teta kaze: mama ide vjezbat, a mi cemo....mama ce doci, kad,.....


nisamo niti govoriila: puzimo, spavamo, prohodali smo, poceli smo jesti krutu hranu, ucimo na tutu, idemo u vrtic...nego, propuzala je, prohodala je, pokazuje interes za tutu, ide u vrtic od jeseni....
Monstera is offline  
Odgovori s citatom