Pogledaj jedan post
Old 11.03.2008., 19:05   #17
Quote:
darmar kaže: Pogledaj post
ono sto sigurno znam jest da:
- stranac ima jmbg u hrvatskoj
on se razlikjuje po jednom broju od hrvatskih drzavljan
Da, i ja sam vidjala "osobne" za strance sa JMBG-om, ali mi se cini da se "stranci" vise ne spominju u novom Zakonu o MB, pa ne znam kako je sada.

Ljepo je cuti i jedno pozitivno iskustvo...

Quote:
kaneshiro kaže: Pogledaj post
To možda kad radi (a ni tad), no tražit nešto za što uplaćuju državljani ali ne i taj isti stranac, aha, ma jedva čekaju takve

Iako je to za svaku zemlju zasebno, mnoge države ti prvo uvjetuju stvari prije nego ti uopće daju bilo kakav boravak...a među njima je i uplati si zdravstveno prije nego ti dozvolimo boravak
joj.. sad se osjecam kao curica u zemlji crtica koja je zivot provela skakutajuci s jednog lopoca na drugi... odnosno iz jedne zemlje u drugu gdje su "samo ruze cvjetale". Cinjenica je da se boravak u nekoj zemlji dobije na osnovu razlicitih kriterija i o tome ovisi koja prava moze netko ostvariti. Zdravstveno sam ja do sada imala:
1. preko supruga koji je drzavljanin te zemlje, kao i svi ostali supruznici, bez obzira na drzavljanstvo
ili
2. preko suprugovog poslodavca u zemlji u kojoj smo oboje bili stranci
ili
3. preko svog poslodavca, kao svi ostali zaposlenici-drzavljani u toj 3. zemlji
a
4. i trenutno smo u zemlji u kojoj svi stanovnici (ilegalci i turisti iskljuceni) imaju zdravstveno bez obzira na drzavljanstvo, posao...
Nigdje nije zdravstveno osiguranje bilo uvjet dobivanja boravka... vec pravo koje se moze ostvariti (nakon odobrenog boravka na osnovu rodbinske veze ili posla) Citam da u je u HR osigurano zdravstveno jedan od uvjeta dobivanja boravka...
potepuh is offline  
Odgovori s citatom