Pogledaj jedan post
Old 27.07.2011., 10:23   #4597
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Osim mučnine u želucu nikako ne mogu pojmiti što to jedna žena mora napraviti da se pojedini ''genijalci''nađu udariti ili (ma i to sam pretjerao) zagalamiti.
kakve su to reakcije u čovjeku da padne na razinu životinje..
Nedostatak samokontrole,narodski "tenki živci",nedostatak samopouzdanja,razne frustracije,emotivna osakaćanost,psihički problemi,višak adrenalina,utjecaj alkohola koji mijenja ponašanje pojedinca,urođena zloća...razloga za reakciju koliko te volja...
...i ako se u blizini nađe netko tko može "tak lijepo glumiti ispušni ventil" dotičnoj osobi, eto ti razloga za "bubnul sam ju v rebra","trisnuo sam joj dvi-tri dobre","izbio sam ja njoj njene bube iz glave" i slično.
Žalosno i tragično.
No,postoje i obratni slučajevi gdje žena psihički i fizički zlostavlja muškarca.Vidjela na vlastite oči.Prestrašno.
Možda je više ovakvih slučajeva gdje je muškarac zlostavljač i to nekako uvijek izađe u javnost s ružnim posljedicama,ali kad bi se javili svi oni muškarci koji su i sami zlostavljani možda bi i slika bila drugačija.
Naravno,oni uglavnom izađu bez nekih većih tjelesnih oštećenja,ali najćešće se od njih može čuti ona "h... me u zdrav mozak".
Nije ni to baš slatko.Sjećam se kad se jedan stariji gospodin koji je čitav život proveo sa zlostavljačicom, bacio kroz prozor,jer je pukao.
Susjede su komentirale:"Jadničak,odmoril se.Sad luda baba ne bu imala koga tamburati"...


Malo više on,a manje off...
...usko vezano uz temu...Znakovi koji ukazuju da se radi o nasilnoj osobi se itekako mogu iščitati iz ponašanja već na samom početku veze...tipično ponašanje potencijalnog zlostavljača je bezrazložna i prevelika ljubomora(ne onaj tip "stalo mi je" i "zaljubljen/a sam",već ona bolesna,panična),sklonost kontroliranju partnera/ice i preveliko zadiranje u intimu("Gdje si bio/la?","Tko je Mislav/Andreja?","Otkud poznaješ sve te ljude?","Zašto si isključio/la mobitel?" i sl.),nametanje vlastitih ideja i obezvrjeđivanje partnerovih zamisli,želja,stavova i ambicija,pokušavanje kreiranja partnerovog života i ukidanje slobode,...

Svaka osoba,koja se nauči u životu oslanjati na vlastitu intuiciju,nikada neće previdjeti znakove i znati će se odmaknuti na vrijeme...

Osjećaj koji izaziva partner u nama,ono bolesno ozračje ili ozračje neslobode(zamke) koje stvara u vezi trebao bi voditi samo jednoj misli "Bježi dok te noge nose!!!"

Nasilne osobe ne mijenjamo,njih izbjegavamo.Imamo izbor.
calm is offline  
Odgovori s citatom