Tema: Baranja 91'
Pogledaj jedan post
Old 07.05.2012., 10:33   #88
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Bubiša , svatko s prosječnim kvocijentom inteligencije vidi da podaci o istočnoslavonsko korpusu otkrivaju da je liniju na istočnoslavonskom ratištu držala Srbija...

Stvarno je djetinjasto i neozbiljno od tebe da , na temelju svog osobnog iskustva , i to stečenog u Baranji , gdje niti 1991. nije uopće bilo puno vojske (pa tako ni vojske iz Srbije) , pokušavaš objasniti stanje na cjelokupnom istočnoslavonskom ratištu...

Ako je tamo prije Oluje bilo 20 000 vojnika (plus dijelovi JNA "na granici") , onda samo budala može napisati da su to držali domaći Srbi...
Hajde ti malo budi ozbiljan pa prihvati da vojnika iz Srbije nije uopće bilo u Baranji 1995., izuzev nešto policije i Niških specijalaca. Za Tenjski i Vukovarski dio ne znam točno, ali sam siguran da ni tamo nije bilo vojnika Vojske Jugoslavije, izuzev Arkanovih Tigrova koji su uglavnom letjeli sa jednog mjesta na drugo i bili više u službi neke propagande nego što su bili stvarno voljni ozbiljno pomoći kada bi do nekog napada došlo. Sigurno je da je 1991. u Bitci za Vukovar bilo jako puno vojnika iz Srbije, ali poslije vjerovao ili ne , nije. Ja ionako pišem samo o Baranji i ne razumijem uopće zašto bi bilo djetinjasto pisati na osnovu svog osobnog iskustva. Napisao sam da je nakon Bljeska i Oluje u Srbiji bilo mobiliziran velik broj izbjeglih Srba i poslan u Istočnu Slavoniju i Baranju i možda se tu negdje krije tvoja brojka od 20 000 vojnika, no osobno ne vjerujem da je baš toliko vojnika bilo na tako malom području.
bubiša is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction