Pogledaj jedan post
Old 19.09.2013., 01:28   #47
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ništa. Osim što je jedini poslanik koji se piše velikim slovom Muhamed. A on baš sa Srbima nema puno veze. A poslanici, izaslanici, veleposlanici, zastupnici, skupštinari, parlamentarci, predstavnici ovakvi i onakvi, pišu se malim slovom.
Imaš link iz pravopisa koji je najaktualniji, na kojem je radilo najviše jezikoslovaca, koji je prošao javnu raspravu i koji je na putu da uđe u obrazovni sustav i postane službeni pravopis, vidi što unutra piše i zaključi sama jel' Aleksandra dobro postupila kad je imenicu premijer pisala velikim slovom.
A mene, 'Supermoderatora', pliz, u međuvremenu poštedi trolanja i imputiranja nekakvih srbizama i sličnih bedastoća.
Ako mislis na Jovanovicev projekt sacekaj promjenu vlada pa cemo znati je li to mjerodavno ili ce biti samo jos jedan politicki potez koji ce nestati sa vladom. Na njemu radi samo jedan bez jasnih kriterija odabran institut (od mnogih), na celu im je dialektolog, a ne normativist, cak je i vecina autora takva koliko se sjecam rasprava.

S obzirom da sam naletio na dosta negativnih reakcija na njega i to od politicki lijevih SDP-ovih glasaca unutar struke, jednako kao i o onom pravilniku za izbor u zvanja (dakle nije politicki motivirano) nisam siguran kako ce sa time zavrsiti. naravno ono sto ja cujem je ograniceno na par ljudi i ne mora biti mjerodavno, no buduci je u ovim sturkama pritisak politike uvijek jak tek se dugorocno moze vidjeti hoce li nesto zazivjeti. A realno ovo nije nista manje politicki isforsirano nego mnogi slicni potezi za HDZ-ove vlasti i svaki puta kada se u to ide biraju se neki svoji igraci i izolira veliki dio struke tako da... bojim se da ne bude umjesto jedinog samo 826736. po redu "konacni i sveobuhvatni" pravopis u hrvata.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom