Pogledaj jedan post
Old 29.09.2016., 18:17   #730
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
eto, vidis da se ti sicas i da ti je korisno u forumskoj raspravi... jer ti bar znas da postoji zemlja zvana Uganda, da je bila nekakva Krbavska bitka, ili da postoji neki tamo lik zvan Drzic.
doslovce nikad ne znas cime se mozes u jednom trenutku u zivotu bavit.
Forumska rasprava je nešto mjerodavno u životu? Doslovce znam da mi sigurno godina i datum Krbavske bitke neće biti bitan, jer sam siguran da se neću zaposliti kao profesor povijesti. Neću bit nastavnik zemljopisa, a u Ugandi sigurno neću otvarati proizvodni pogon, pa da mi treba podatak o BDP-u. Isto je i s književnošću.
Kad bi to bili jedini bespotrebni podaci što se uče u školi, ne bi bio problem, ali nažalost to nije slučaj.

Kad smo nastavnike u osnovnoj pitali što će nam trebati, odgovor je bio, učit ćete to u srednjoj, nastavnici u srednjoj su rekli da će nam to trebati na fakultetu, profesori na fakultetu su na takva pitanja obično mijenjali temu.



Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
i ajd da te pitam, ako su tamo najgori od najgorih, tko je kriv kad kriteriji u jednoj obrtnickoj koja ima predmet informatika nisu isti kao u gimnaziji s istim tim predmetom, pa i nazivnim programom. jesu li to krivi nastavnici, ili ?
Sad su učenici krivi što je program lagan? Gdje piše da obrtničke škole moraju biti odlagalište otpada? Kad budu učenici pisali program i formirali obrazovni sustav, onda slobodno kriv njih, dok ne bude tako, oni su žrtve i neželjeni svjedoci.

Evo jedan konkretan primjer, moj brat je završio obrtničku za stolara, budući da sam mu bio par puta na roditeljskom umjesto staraca, imao sam prilike vidjeti što uče, to je katastrofa, matematika na razini osnovne škole. Uglavnom, sve je to bilo lijepo, divno i krasno dok u firmi nisu dobili CNC stroj koji je gazda platio 140 tisuća eura, a radi na principu polarnih koordinata. Možeš doslovce u drvetu dizajnirati i izraditi što god ti padne na pamet, ali u polarnom kordinatnom sustavu.
Njih nismo nit mi radili u elektrotehničkoj školi, već sam se prvi put sreo s njima na faksu. Čak niti gazda nije imao pojma kako to radi(stolar s majstorskim ispitom), dok nismo nas trojica sjeli za stroj, ja utukao doslovno 15 sati da njima objasnim rad s polarnim koordinatama bez dvostrukih integrala(točnije bez ikakvih), a uspio sam to svesti nekako na geometrijske likove i Cartesijev koordinatni sustav.

Očito mi za zapadom kasnimo dva paralelna svemira, ako su taj stroj dizajnirali za "svoje" stolare.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom