Pogledaj jedan post
Old 23.03.2017., 09:35   #23
Ima ih hrpa kad guglas, ja sam malom jednu instalirala - Kodable (tad je imao oko 5 godina). I jos neke, ali mi se nisu dopadale pa sam ih izbrisala, ne sjecam se vise u cemu je bila fora (mislim da su trazile ipak elementarno znanje engleskog i citanja)

Ovaj Kodable je fora (iako nije za past na dupe, poanta je vrlo jasna i klinci lagano skuze sto se trazi). Mala cupava kugla (koja kako napredujes moze dobiti drugacije boje) treba pronac izlaz iz labirinta. Za pocetak postoje 4 komande - gore, dolje, lijevo desno; treba ih slozit u tocnom redosljedu, kliknut na "Kreni" i ako je sve dobro slozeno, zadatak je rijesen. Onda se komplicira tako da mu se mogu zadavati uvjeti, recimo ako ispod komande za desno stavis crvenu boju to znaci "ako je polje crveno skreni desno". Onda postoje nivoi gdje treba "debugirati" gotovu "aplikaciju" - oni su slozili vec set komandi ali je negdje greska pa se cupavac zaglavi. Treba nac i ispravit gresku. Itd

Ovo je sve dosta jednostavno i namijenjeno je predskolcima, eventualno za prvi razred.

Dalje od tog nisam istrazivala jer ne zelim bas sad zagusit tablet sa hrpetinom stvari. Ionako planiramo uzeti Dasha, pa cemo se zabavljati s njegovim setom za programiranje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom