Pogledaj jedan post
Old 28.04.2017., 11:44   #13031
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
To me podsjetilo na prošlu godinu kad sam bio sa frendom Rusom u ZG. Prethodno sam ja bez njega bio u jednom malom ruskom gradu (oko 200 000 stanovnika, za njih malo) Pskovu i opisao mu da ja ne mogu vjerovat da tamo nije bilo rata jer razrušeniji grad u životu nisam vidio. Baš potpuna i teška depresija, Vukovar izgleda ko disneyland u nekim dijelovima i to bez obzira što Pskov ima sveučilište i to čak ne neko slabašno. Usput, ak izguglate grad na google slikama, grad izgleda kao predivna bajka od grada.

I onda dođemo u Zagreb i jest da sam mu najavio da grad nije nekaj, al najveći šok mi je i samome bilo kad sam nakon svih prekrasnih gradova koje sam u par mjeseci posjetio (St Petersburg, Moskva, Tallinn, Tartu, Helsinki, Stockholm, Riga) došo natrag doma i samo u mom susjedstvu u Ilici skužim 2 kuće koje doslovno zgledaju ko da je 5 minuta prije granata pala.
Nisam baš u centru, al centar u nekim dijelovima je nažalost još gori. Da ne komentiram koliko je prljav. Čak i za jednu Moskvu-prljav i zmazan.
Da budem iskren, zagreb je najružniji glavni grad koji sam vidio na svijetu. Osim strogi centar grada, cijeli grad izgleda kao ciganski grad bez ikakvog planiranja.

Ja sam bio u možda 25 glavni gradova širom svijeta, možda i Riga u Latviji je u istoj ligi kada idete van starog grada.

Nije čudno kada idioti koji žive u Zagrebu zadnji 15 godina glasaju za tipa koji nije mogao ni voditi pizzeriju.
Kaksikaj is offline