Pogledaj jedan post
Old 30.04.2017., 10:33   #13040
Quote:
znatizeljan kaže: Pogledaj post
ma kaj u Beogradu
iako se o ukusima ne raspravlja, rekao bi da nije bio u njemackim i belgijskim perjanicama - Gelsenkirchenu, Levekusenu, Hagenu, Duisburgu, Charleroi, Genku, Liegeu...
pa malo istocnije Bukurestu, Sofiji, Katowice ...pa sjeverni dio Dublina (recimo odmah Dublin 3)...

kada se to vidi (sto zbog "ekipe" iz nesigurnih cetvrti u samom centru, sto zbog zapustenih industrijskih zgrada...)

i ovdje gdje sam ja npr. centar Duesseldorfa - dio oko Hbf. je pravi geto, same male trgovine nekakvih platna iz Ghane, mobitela i kebaba...te naravno nezaobilazne "Trinkhalle"...

Zagreb je u biti jako cist grad (sto se tice papira i smeca na ulicama)
ali stanje fasada je opet potpuno druga prica - svakako medju najlosijim...
Teško je sada uzimati dijelove gradova, svi ovi gradovi, vjerojatno, imaju svoje dobre dijelove.

Beograd, praktički nijedan. S obe strane grada po 150-200k ljudi u bespravnim naseljima, kroz sredinu grada prolazi autoput, praktički nemaš čistog mjesta. Jedna jako velika džungla, veliki slam. Ok, mnogi bi rekli čak da im je centar ok, ali gotovo da ne možeš pogledati ni s jednog na sve strane da ne vidiš gdje si i kakvo je stanje.

Katowice i Bukurešt imaju solidnih dijelova grada.

Zagreb je solidno čist, ali s obzirom na priobalje, je dosta prljav grad.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ne pričajte gluposti o Zagrebu. Zagreb nije održavan grad ali je naspram europskih još uvijek ugodan za život. Tendencija je da ide na gore ali to je još uvijek daleko od getoiziranih europskih metropola.
Kao prvo, Zagreb ima vrlo kulturološko, religijsko i rasno homogeni sastav stanovništva ma što god tko rekao ili kako se nam činilo. U Zagrebu nećete sresti grupice likova iz Gane kako šibicare, nemožete gledati gomile zakrabuljenih žena, osim turista nećete vidjeti puno azijata, afrikanca i svih ostalih jer jednostavno ne žive ovdje. Nema čak ni puno ostalih europskih naroda. Svi naši kvartovi su vrlo slični, razlika Pantovčaka od recimo Kozari Boka je puno manja nego razlika najboljeg i najlošijeg kvarta u obližnjem Beču kojeg smatramo kulturnim gradom. Velike europske metropole da ne spominjem. Tamo kad idete iz kvarta u kvart kao da ste otišli na drugu planetu a ne drugi kvart. Stranci uvijek zapaze vrlo bitne stvari koje mi ovdje uzimamo zdravo za gotovo a to su da ih nitko ne vuče za rukav po cesti i da se vrlo sigurno može gradom kretati po noći.
Hoćeš reći da tebi smetaju crnci ili da su oni izvor problema?

Siguran grad, a da ima drugih rasa i s manjim razlikama nego u Zagrebu? Ima, Prag.

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Nema nista lose u tome sto je Zagreb tako 'dosadan'


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ni meni nema, netko će reći dosadan, a netko miran. Samo nije dobro za nijedan grad da je svugdje i stalno miran. Takve gradove mladi izbjegavaju i budućnost baš i ne izgleda bajno.

Zadnje uređivanje rocker1987 : 30.04.2017. at 10:44.
rocker1987 is offline