Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 18:00   #4044
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Ne kad su uhvaćeni na prepad, daleko brojčano nadjačani i tresu se od straha zbog zmajeva (doslovno).
Jedan jedini lik se tresao od straha (ali dobra scena ).

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
I uz to su konjanici puno bolji borci.
Zasto bi bili puno bolji borci?

Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Uz to Jamie je spomenuo, dok nije vidio zmaja, kako mogu pobjediti.
Da, ali je Bronn iskusniji od Jaimeja (zato ga je i Jaime nagovorio da mu sluzi kao casnik u Lannisterovoj vojsci) i on veli Jaimeju da bjezi jer ce ih ovi zgaziti .Citava bitka rijesena u 4 sekunde dijaloga :klap:.

Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Izgubili su bitku. Ima vremena za osvetu...i to puno efektniju Bilo bi mi drago da osveta zaobiđe Dickona, za njega još ima nade, još nije postao surov ko ćaća.
Po cemu mu je stari surov?

Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Koju gusku? Ja ne volim Dany ali ima još jedna guska koju treba natjerati da sluša. Možda griješim ali čini mi se da se ovo odnosi na Cersei. Sad ima zlato i može dobiti novi kredit za Golden Company...produžetak rata i još puno mrtvih jer druga guska neće povući avijaciju.
I koji vrag joj znaci Zlatna druzina, ako je hrpa Dothrakija potukla elitu elite Westerosa?Zlatna druzina je poznata po tome jer nikad ne krsi ugovor i jer se radi o najboljoj placenickoj skupini na Essosu - a najbolji su jer se radi o izbjeglicama iz Westerosa koji ratuju na svoj nacin, tj. kao i sve vojske Westerosa.

Glavni problem posljednje bitke nisu mutavi prizori Dothrakija koji ne drze uzde vec u oba dvije ruke imaju srpove, vec sto je ocito da bi Dothrakiji pobijedili i bez zmaja.Zmaj je bio samo za wow! efekt, sto je na kraju krajeva bilo i prikazano kad je palio kola sa prijeko potrebnom hranom, a ne neprijatelje .

E sad, ako su gologuzi Dothrakiji koji citavi zivot ratuju tako da napadaju nezasticena sela jaci od najjace vojske na citavom kontinentu (Lannister+Tarly), a Dany ih ima 100 000 - koja je poanta citavog rata?Dvorskih spletki?Koja je poanta slanja brodova po vojsku Dornea i Ravni, sto ce joj oni?Zasto se jednostavno ne iskrca kod KL-a i rijesi stvar?Ne, mi cemo zato biti hranjeni mentalnim govnima tipa "ne zelim biti tiranin" kako bi "kao" objasnilo zasto Dany jos cami na Zmajokamenu.

Naravno, mnogo je humanitarnije odsjeci milijunski grad od ostatka kontinenta i par mjeseci/godina pustati siromahe unutar grada nek umiru od gladi, nego da obavi jedan let i spali Crvenu utvrdu i priceka predaju ostatka grada .

A dajem desnu ruku u vatru da 99% od ovih gledatelja sto snimaju svoje "reakcije" i kace na youtube nisu niti svjesni koliko ih scenaristi prave budalama i hebu u mozak u ovoj sezoni s citavim pohodom Dany na Westeros (hint: druga sezona, deveta epizoda).
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom