Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 22:06   #4054
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Po cemu mu je stari surov?
Odnos prema prvorođenom sinu, po njemu nedostojnom preuzimanja kuće, nešto u stilu "doživjet ćeš nesreću u lovu"...odnos prema iscrpljenim vojnicima koje bi "motivirao" bičem.. Vjerujem da je to nagon za preživljavanjem u surovim vremenima ali ja ne moram voljeti takvog lika.


Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
I koji vrag joj znaci Zlatna druzina, ako je hrpa Dothrakija potukla elitu elite Westerosa?Zlatna druzina je poznata po tome jer nikad ne krsi ugovor i jer se radi o najboljoj placenickoj skupini na Essosu - a najbolji su jer se radi o izbjeglicama iz Westerosa koji ratuju na svoj nacin, tj. kao i sve vojske Westerosa.

Glavni problem posljednje bitke nisu mutavi prizori Dothrakija koji ne drze uzde vec u oba dvije ruke imaju srpove, vec sto je ocito da bi Dothrakiji pobijedili i bez zmaja.Zmaj je bio samo za wow! efekt, sto je na kraju krajeva bilo i prikazano kad je palio kola sa prijeko potrebnom hranom, a ne neprijatelje .

E sad, ako su gologuzi Dothrakiji koji citavi zivot ratuju tako da napadaju nezasticena sela jaci od najjace vojske na citavom kontinentu (Lannister+Tarly), a Dany ih ima 100 000 - koja je poanta citavog rata?Dvorskih spletki?Koja je poanta slanja brodova po vojsku Dornea i Ravni, sto ce joj oni?Zasto se jednostavno ne iskrca kod KL-a i rijesi stvar?Ne, mi cemo zato biti hranjeni mentalnim govnima tipa "ne zelim biti tiranin" kako bi "kao" objasnilo zasto Dany jos cami na Zmajokamenu.

Naravno, mnogo je humanitarnije odsjeci milijunski grad od ostatka kontinenta i par mjeseci/godina pustati siromahe unutar grada nek umiru od gladi, nego da obavi jedan let i spali Crvenu utvrdu i priceka predaju ostatka grada .

A dajem desnu ruku u vatru da 99% od ovih gledatelja sto snimaju svoje "reakcije" i kace na youtube nisu niti svjesni koliko ih scenaristi prave budalama i hebu u mozak u ovoj sezoni s citavim pohodom Dany na Westeros (hint: druga sezona, deveta epizoda).
Plan je bio sasvim solidan do uključenja ujaka Eurona u cijelu priču. Dovesti što veću masu vojnika, brojem demotivirati neprijatelja za borbu, taj neprijatelj već zna da ona ima i tri zmaja, dovesti pred glavni grad domaću vojsku koja će započeti opsadu, koristiti ostale za osvajanje navodno neosvojive i navodno bogate utvrde...to je trebalo biti dovoljno da prisili cersei da se preda ili da je oni oko nje prisile na predaju na bilo koji način.
Opsada grada i izgladnjivanje nije humano, slažem se...ali svaka smrt izazvana time ide na dušu cersei ne njoj kao što bi bilo da je na njih poslala 3 zmaja. Ali sad su se okolnosti ionako drastično promijenile.
Ni vidim ni ja smisao u Golden Com. osim da se na Westeros dovuče što više vojnika za ono što će doći malo kasnije...najezdu mrtvih. Ne razumijem zašto bi plaćenici (10.000) išli na tri zmaja i 100.000 divljaka osobito sad kad svi znaju što samo jedan može napraviti. Ako netko ima ideju neka me prosvijetli.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom