Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 23:53   #271
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ja bih ipak rekao da je trenutno stanje u Hr ipak rezultat sustava kakvog imamo sad i u zadnjih 10-ak godina, a ne sustava kakvog smo imali prije 30 ili više u nekoj bivšoj državi.
Nije. Pogledaj si malo kako se odvijalo restrukturiranje Hrvatske kroz povijest. Zašto se volim uvijek vraćati na 45. godinu? Tu smo udarili temelje masovne korupcije nakon dolaska komunista na vlast. To nije čak ni Pavelić u NDH radio, što su napravili ovi nakon 2. svj. rata. Tu je počeo gospodarski masakr Hrvatske. Naime, radi se o tome da su komunisti u svim gradovima i općinama dali maknuti sposobne ljude, a zamijenili su ih poslušnicima vrhovne vlasti. Od kada su oni počeli puštati korijenje, karcinom je metastazirao.

Quote:
Sjetio sam se odmah i slučaja Taxi Cammea.
Također jedan od malih milijun primjera podobnosti u lijepoj našoj.

Quote:
Da, ovo si dobro opisao, dno dna i zadnje smetlište.

A hajdemo se usuditi prisjetiti samo nekih resursa koje ima Hrvatska, sjetimo se prirodnih bogatstava i mogućnosti...Slavonija, Jadran, 700 i nešto otoka, Zagorje, Gorski kotar, Babina Greda ...pitka voda, odlične mogućnosti za ekološku poljoprivredu...dalje i ne trebam nabrajati.
I onda se sjetite da nas ima samo 4 milijuna u Hr (dok napišem ovaj post, njih 100-injak će pobjeći u Njemačku, Irsku ili slične zemlje jer im je pun kufer poltrona-političara dirigiranih izvana koji odrađuju svoj prljavi zadatak)...
Pa se zapitajmo - kako i na koji način je uopće moguće da u zemlji poput Hr nije dobro i da se živi na ovakav način?
Kužio bih da smo u Sahari pa smo u totalnoj banani jer nemamo ništa.
Ali ovo...
Ne, to jednostavno nije moguće. Zdravom razumu je to neprihvatljivo.
To je moguće samo ako netko planski radi na uništenju ove zemlje, a to radi ovaj politički otpad koji "vodi" ovu "državu".
Apsolutno. Pa Dalmacija recimo ne bi uopće trebala biti siromašna regija s obzirom na prirodna bogatstva. Toliko je bogata resursima da pliva u njima. Ja se isto pitam, što će njima svima mafija u lokalnim samoupravama s obzirom na to da imaju i boljih i lakših načina za obogatiti se. Otoci isto, stalno kukaju kako se nema, a puni prirodnih bogatstava. Zašto jednom ne izbace te mafijaše iz svojih općina? Ne trebaju im.

Slavonija pak ima toliko hektara zemlje da nam se i Židovi iz Izraela dive. Sramota za tu regiju i njezine stanovnike da su uopće siromašni, jer nekada je Slavonija bila toliko bogata, da su Dalmatinci i Hercegovci dolazili trbuhom za kruhom tamo. Danas ta regija najviše iseljava i jedna je od najsiromašnijih u Hrvatskoj. Sramota, sramota, sramota, a sve samo zbog lokalne mafije. Slavonci sramite se. Sramotite i moju genetiku čak.
klokanovac is online now  
Odgovori s citatom