Pogledaj jedan post
Old 22.10.2017., 19:32   #5239
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Nitko se ne bude raspekmezio kad dijete dođe, a pogotovo ne takva svekrva. Tada će tek početi pravi pakao jer je žena nakon poroda na tankim živcima i ne smije se više tako veselo kontrolirajućoj svekrvi kao prije jer treba mir i nađe se u stresnoj i novoj situaciji.

U ovim situacijama je najveći zez u partneru koji je partnera/icu doveo živjeti kod svojih roditelja. On je taj koji ih poznaje dugo i spaja svjesno sve aktere u priču. Ako drugu osobu dovodi u tu situaciju treba biti na čisto s tim kakve roditelje ima i o tome izvjestiti drugu stranu. Nažalost, ljudi uglavnom nisu svjesni toga niti izdaleka. Malo mi je blesav taj stav ona krava došla na tuđe i sad osvaja. Meni ne bi ama baš nikad palo na pamet dovesti partnera u nezdravu obiteljsku situaciju. Ako bi već nekoga dovela, dovela bi ga jedino u situaciji da imam stvarno stabilnu obitelj koja je u stanju za prilagodbe. U svoju obitelj ne bi više nikada ni sebe uvela, a kamoli partnera ili dijete.

Problem nastaje jer ljudi imaju drugačiji pogled na obiteljski život. Mužek očekuje da bude mu žena veselo učila peći kolače od mame. Žena očekuje da bude pekla kolače kakve je ona već naučila peći ili očekuje da bude ih i mužek nekada ispekao. I voila...evo ti urnebesa.
Nisu stvari tako jednostavne. Život u zajednici trebao bi pripadati nekim prošlim vremenima.
Stvari su još donekle funkcionirale dok je u kuću dolazila jadna neuka snaha koju se ništa nije pitalo i imala je bit kuš prema svima u kući. Danas se situacija po snahe na sreću promijenila, ali zato i dolazi do tolikih neslaganja.

Mogu i mladi i stari biti najnormalniji ljudi na svijetu ali zajednica... Roditelji su ljudi u ozbiljnim godinama, htjeli bi malo mira u onoliko kvalitetnog života koliko im je ostalo do nekakve starosti i hop - u život im uđe potpuno nepoznata osoba koju niti su birali niti priželjkivali. A mladci bi živjeli svoj život kao da su sami na svom. Naravno da dolazi do tenzija i nesuglasica. JOš ako jedni ili drugi ipak nisu najnormalniji na svijetu... horor.

Iskreno se nadam da me nevolja neće natjerati u takvu zajednicu.
onix is offline