Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 13:59   #8877
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jesu. Recimo, na satovima hrvatskog jezika, likovne i glazbene kulture, povijesti i zemljopisa. Bile su prilično dobro integrirane u nastavni program, no klinci su se svejedno sprdali s Mirkom i Slavkom, pričali viceve o partizanima i tako to. NOB i revoluciju gotovo nitko nije doživljavao ozbiljno, no vrijednosti koje su se usput promovirale nekome bi se čak i primile. (Npr., pionirska zakletva.)

No, onda smo živjeli u socijalističkoj državi pa je bilo logično da se promoviraju takve vrijednosti i to baš na takav način. Drugačije nije moglo. Danas, navodno, živimo u sekularnoj, demokratskoj državi. No, djecu se ne priprema za to da budu savjesni i odgovorni članovi društva, nego poslušne ovčice u stadu neke buduće teokracije, (da ne velim fašizma, jer nije tajna da ne pravim razliku između to dvoje).

I nije mi jasno kako nikome to ne smrdi. Do neba.
Eh, moj je dojam kako priprema djece da budu "savjesni i odgovorni članovi društva" najviše ovisi o (ne)sposobnosti i motivaciji učitelja i nastavnika. Govorim ti iz vlastitog roditeljskog iskustva. Možda je u nekim zemljama to sustavno riješeno, u Hrvatskoj nije.
Nemam ništa protiv da građanske vrijednosti i kultura uđu na neki način u školski program, također niti protiv religiozne kulture, etike... samo, neka se sve ovo ne shvati kao političko nadjebavanje preko leđa djece.

Ovo što zoveš teokracijom zapravo su javno-privatna partnerstva i poslovne inicijative stranačkih i pseudostranačkih organizacija... odgoj i obrazovanje su preozbiljne stvari da im se slobodno prepuste.

Quote:
Meni je ovo odvratno. Ne zbog sprdanja s komunizmom, nego zato što se na ovaj način omalovažavaju ove ostale točke i spušta ih se na razinu lošeg vica.
I meni... tu se potpuno slažem s tobom, upravo me bijes hvata, a isto sam naveo na Religiji. Nisam obraćao do sada posebnu pažnju na Stojića, a posebno je tragično da vodi studentski pastoral.

Ova "zajebancija" je na razini prodaje oprosta prije 500 godina, taj se doslovno sprda sa vlastitim pozivom i vjerom na način kudikamo štetniji nego što bi to ikad mogla napraviti "antifa" ekipa.
cestar is offline