Pogledaj jedan post
Old 30.07.2011., 14:27   #922
udaljenost od međe za kuću bez otvora

Pozdrav,

zanima me ako netko zna da li je moguće graditi bliže od 3m od susjedove parcele ako se na tom zidu ne rade otvori. Naime pronašao sam u prostornom planu za dvije susjedne općine sljedeće:

općina 1.
Samostojeće i poluugrađene građevine (s otvorima na slobodnom pročelju prema susjednim
međama) moraju biti udaljene od susjednih međa najmanje 3 metra, kako bi se spriječilo širenja požara na susjedne građevine. Ova udaljenost može biti i manja ako se dokaže (uzimajući u obzir požarno opterećenje, brzinu širenja požara, požarne karakteristike materijala građevine, veličinu vanjskih otvora na vanjskim
zidovima i drugo) da se požar neće proširiti na susjedne građevine.

općina 2.
Građevine koje se izgrađuju na slobodnostojeći način ne mogu se graditi na
udaljenosti manjoj od 3 m od susjedne međe, ako na tu stranu imaju orijentirane otvore. Iznimno udaljenost građevine od jedne susjedne međe može biti i manja, ali ne manja od 1m i to u slučaju da smještaj građevine na susjednoj parceli omogućava postizanje najmanjeg dozvoljenog razmaka između građevina, tj. ako
su takvi lokalni uvjeti.

obzirom da bih kupio građevinsko zemljište a isto je široko 13m na jednom kraju a 12 na drugom(sužava se) strah me je da neću moći graditi kuću širine 7m! Na susjednim parcelama nije još ništa izgrađeno!
šajo is offline  
Odgovori s citatom