Pogledaj jedan post
Old 21.08.2017., 01:41   #111
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Ok, onda što ćemo, savjetovati ljude da traže partnera s kojim su kompatibilni i s kojim njihova sreća raste ili savjetovati ih da postanu sretni, slobodni, mirni,u ljubavi?
Jer meni se čini da je ovo drugo korijen/ključ...sve otalo je nadogradnja i u stvari opcija. Budi sretan sam, nađi ljubav sam jer ljubav nije odnos.
Mi to sve u korijenu i jesmo, samo se zagubilo, sakrilo vremenom i pogrešnim programiranjem.
Da, upravo to, to je meni sveta definicija sreće! Savjetovati, željeti, da budeš sam sretan se podrazumijeva, to je korak ranije. Neophodno je sa sobom sve prvo raščistiti i razjasniti, koliko je moguće sebe realno pozicionirati i pronaći svoju ložu, kutak, sreće.
Ali, time je ipak učinjeno samo pola posla, preddispozicije, za neku moguću još bolju kombinaciju. Jer ne vjerujem da time baš nešto utječemo na druge ljude, njihove potrebe i osjećaje sreće, Svijet uopće. Koga briga za mene, osim sasvim slučajno nekoga kome trebam kao i on meni. Sa samo zrncem sreće manje moglo je biti da ga nisam upoznala, da se on već ranije oženio, da mu se nisam svidjela, bilo što, i mogla sam biti i dalje sama žena s psom, na prilično vjerojatnom putu da postanem i usjedilica s psom. Uprkos svojem zadovoljstvu manje-više svime, miru i posloženim svime u glavi. Uprkos posve istim preddispozicijama.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom