Pogledaj jedan post
Old 27.01.2010., 09:17   #13
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
kao sto sam siguran da posjedujem kanadsku putovnicu
u kanadi se povela velika istraga a kad je izaslo na vidjelo da su njihovi vojnici na celu sa zapovjednikom lagali odlucilo se u tisini da se izbjegne sramota povuci poteze protiv istih a posebno protiv zapovjednika.
Volio bih kad bi mogao staviti bilo kakav link ili nesto slicno tome. Naime, znam da se je provodila istraga, ali nije bila sam usmjerena na sukob sa nama, nego se najvise razgovaralo i o stetnosti okolisa na zdravlje vojnika. Kanadjani su se utvrdjivali sa zemljom koja je iz okolice Obrovca, crvenica, a posto je tamo bila cuvena tvornica glinice, oni su sumnjali i na radioaktivnost zemlje i njenu stetnost na zdravlje. Istraga je pokrenuta nakon sto je jedan docasnik obolio od kojekakvih problema, a kasnije se ispostavilo da su tog docasnika njegovi vojnici trovali (najmanje jedan) stavljajuci mu u kavu sredstvo za sranje, pa je istraga skrenuta i u tom pravcu.

Glavni razlog sto je sva ta prica nastala bio je nezadovoljavajuci tretman vojnika od strane njihovog ministarstva obrane, nakon sto su se ovi vratili iz misije. Nisu imali nikkve statuse rijesene, razbacalo ih se svukuda, demobilizirani su, neki su otpusteni (koji su bili aktivni), neki su sprijeceni u napredovanju ili maknuti na, za njih, neodgovarajuce poslove. Tako da kad je jedan krenuo, pokrenula se citava lavina nezadovoljstva.

Na kraju su ipak odlikovani, a to sto kazes da su im odlikovanja oduzeta i da se utvrdilo da su lagali, to mi je novo. Bio bih ti zahvalan ako bi mi dao link na tu vijest.

Jedini tko je bio na neki nacin kaznjen je gen Leslie, cini mi se. Planiran je za zapovjednika kanadske kopnene vojske, ali se i na sudjenju Gotovini otkrilo da je odlikovan za dogadjaj koji se nije zbio, kao i da je pretjerivao/lagao o dogadjajima u KNinu za vrijeme Oluje. Koliko znam nije imenovan za zapovjednika KoVa
Weteran is offline  
Odgovori s citatom